Bujaj się!

Badania naukowców z uniwersytetów w Teksasie i Nowym Jorku wykazały, że znaczący dla oceny atrakcyjności danej osoby jest sposób w jaki się porusza.

Bujaj się!

Profesor psychologii Louis G. Tassinary z Uniwersytetu A&M w Teksasie wraz z badaczem z Uniwersytetu Nowego Jorku, Kerri Johnsonem przeprowadzili badania z których wynika, że seksapil zaklęty jest w …ruchu!

- Ludzie od zawsze chcieli poznać tę tajemniczą formułę piękna. Wiedzieliśmy, że kształt ciała jest istotny, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak kluczową rolę odgrywa sposób poruszania się - tłumaczył Johnson.

Za jeden z podstawowych wyznaczników atrakcyjności, który ukształtował się w drodze ewolucji, uważa się proporcje pomiędzy talią a biodrami - za najbardziej kobiecą często uważa się sylwetkę przypominającą gitarę, ciało mężczyzn powinno tymczasem bardziej przypominać trójkąt.

W badaniu wzięło udział 700 ochotników, którzy uczestniczyli w pięciu zadaniach badawczych. Podczas trzech z nich zaprezentowane zostały osoby w ruchu. Wskaźnik atrakcyjności oglądanych kobiet wzrósł o 50%, jeżeli poruszały się one kołysząc biodrami i lekko bujając. Ponad połowa mężczyzn została uznana za bardziej pociągających, kiedy szli z wyprostowanymi ramionami i wypiętą do przodu klatką piersiową.

Zdaniem badaczy, sposób poruszania się jest oczywiście jednym z wielu, ale jednak bardzo ważnym czynnikiem oceny seksapilu drugiej osoby. – Proporcje ciała, do tej pory uważane za kluczowe, są tak naprawdę różne dla różnych kultur. W niektórych społeczeństwach preferuje się kobiety bardzo szczupłe, u których różnica obwodów pomiędzy talią a biodrami jest niewielka, w innych zaś zupełnie odwrotnie. Ruch natomiast wszędzie wpływa na naszą atrakcyjność- twierdzi Tassinary.


Źródło: news.softpedia.com


Dodał(a): Ola Wójcik , Wtorek 14.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
No to wyginamy śmiało ciało, dziewczyny! Biodra w ruch! :D
Dodano: 2011-07-25 18:46:06 Zgłoś nadużycie
damianultras
Rozpocząłem praktykę seksualną od pozycji 69, stosunek przyszedł później ale szybko zrezygnowałem z miłości partnerki bo szukam kobiety bez zahamowań, młodą.
Dodano: 2011-06-17 14:33:50 Zgłoś nadużycie
2annna1
ja też zacznę :)
Dodano: 2011-06-17 08:02:07 Zgłoś nadużycie
alyxmm
no to sobie pobujam bioderkami:)))
Dodano: 2011-06-14 17:47:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×