Chcesz osiągnąć orgazm? Bądź wrażliwsza

Kobiety o wyższym wskaźniku inteligencji emocjonalnej (ang. EI- Emotional Intelligence) mają bardziej udane życie seksualne i częściej osiągają orgazm.

Chcesz osiągnąć orgazm? Bądź wrażliwsza

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z King’s College w Londynie wynika, że kobiety, które wykazują się większą empatią i lepiej odczytują nastroje innych mniej narzekają na swoje życie intymne. Badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad dwóch tysięcy bliźniaczek jednojajowych, które wypełniały kwestionariusze z pytaniami na temat ich pożycia oraz zdolności interpersonalnych.

Wyniki badań były zaskakujące - bliźniaczki, które odznaczały się mniejszą wrażliwością, dwukrotnie częściej miały problemy z osiągnięciem orgazmu i to zarówno podczas stosunku, jak i masturbacji.

Zdaniem naukowców, różnica w łatwości osiągania seksualnej satysfakcji wynika z tego, że panie wyczulone na emocje innych osób, chętniej opowiadają o własnych uczuciach i oczekiwaniach wobec partnera, a właściwa komunikacja jest podstawą sukcesu w sypialni.

Źródło: news.bbc.co.uk


Dodał(a): Redakcja , Poniedziałek 23.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
moniaow
A ja moje drogie polecam świetny artykuł dla naszych partnerów...i wtedy każda z nas poczuje swój cudowny orgazm: http://repka.pl/seks/polecamy-seks/koci-jezyk-czyli-jak-piescic/
Dodano: 2011-12-04 23:43:16 Zgłoś nadużycie
szyszka094
może i racja z tym artykułem
Dodano: 2011-07-15 22:41:00 Zgłoś nadużycie
Raven
Nie zgadzam się. Inteligencja emocjonalna może być ukierunkowana na odbiór, więc bardziej koncentrujemy się na partnerze niż na sobie.
Dodano: 2011-06-04 13:21:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×