Co dzieje się w głowie seksoholika i czy da się z tym żyć?

Czy seksoholik jest zdolny do wszystkiego, aby tylko zaspokoić swoje żądze?

umyslseksoho.jpg

Wydaje Ci się, że Twój partner jest uzależniony od seksu? Zanim podejmiesz decyzję o rozstaniu, postaraj się go zrozumieć. Zwłaszcza, że seksoholizm to schorzenie, które dotyka również kobiet...

Prawie każdy seksoholik chce uwolnić się od swoich olbrzymich potrzeb seksualnych- jest to jednak wręcz niemożliwe. Jeśli chodzi o mózg osoby uzależnionej od seksu, procesy, jakie w nim zachodzą nie różnią się od tych, z którymi boryka się narkoman czy alkoholik. Jedyna różnica polega na tym, że seksoholik nie szuka substancji chemicznej- on potrzebuje silnych doznań. Potrzebuje, ale wcale nie chce. Większość seksoholików zdaje sobie sprawę z tego, jak silny wpływ na ich życie ma uzależnienie. Warto pamiętać, że tak jak w przypadku każdego zaburzenia, seksoholik może męczyć się w swoim własnym ciele, a działania, które wykonuje, wcale nie są zamierzone... Jak rozpoznać uzależnienie i czy da się z nim żyć?

O tym, że granica została przekroczona, świadczy przede wszystkim ogromne nieszczęście, wynikające z niemożności zaspokojenia wszystkich pragnień. W momencie, kiedy niespełnione fantazje zaczynają mieć wpływ na codzienne życie, pora poszukać pomocy u specjalisty. Ciągłe podniecenie sprawia, że seksoholik nie jest w stanie skupić się na podstawowych obowiązkach- we wszystkim dopatruje się nawiązań do seksu. Mimo że tego nie chce, prędzej czy później zacznie szukać adrenaliny w ramionach innej kobiety. Każdy kolejny romans zmniejsza bowiem poczucie dyskomfortu. Jednak rozwój uzależnienia sprawia, że prędzej czy później pojawia się zażenowanie i wstyd, które skutecznie obniżają poczucie własnej wartości.

Czy kompulsywne zachowania seksualne da się wyleczyć? Oczywiście! Aby rozpocząć terapię, należy udać się do seksuologa, który postawi diagnozę i skieruje uzależnionego na odpowiednie leczenie. Czasami kuracja polega również na przyjmowaniu leków zmniejszających libido. Tak jak w przypadku każdego uzależnienia, liczy się czas! Dlatego im szybciej sięgniecie po pomoc, tym lepiej dla Waszej przyszłości. 

 Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Lena Myśliwska , Sobota 13.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zapraszam do bardzo ciekawego badania dotyczącego cech temperamentu oraz otwartości na doświadczenia seksualne.

Jest do badanie naukowe przeznaczone na potrzeby pracy magisterskiej.

https://goo.gl/forms/PQ5Q0BSvSsjXIQGF3
Dodano: 2017-05-16 13:40:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×