Co dzieje się z kobiecym ciałem podczas seksu? Oto kilka ciekawych faktów

Co tak naprawdę dzieje się z ciałem kobiety, gdy staje się podniecona, kocha się ze swoim partnerem i szczytuje? Poznaj kilka ciekawych faktów.

Co dzieje się z kobiecym ciałem podczas seksu? Oto kilka ciekawych faktów

Co dzieje się z kobiecym ciałem podczas seksu? Oto kilka ciekawych faktów

Zastanawialiście się kiedyś co dzieje się w kobiecym ciele, gdy kocha się ona ze swoim partnerem? Zazwyczaj zwracamy uwagę już na efekty a nie to co je powoduje. Jak reaguje mózg i inne części ciała, kiedy kobieta staje się podniecona i szczytuje? 

1. Mniejsze wyczulenie na brzydkie zapachy

Dlaczego podczas seksu nie przeszkadza nam brzydki zapach potu, czy niekoniecznie świeży oddech partnera? Otóż badania opublikowane w czasopiśmie "PLOS One" dowodzą, że gdy kobieta jest podniecona staje się znacznie mniej wyczulona na nieprzyjemne zapachy. To w sumie logiczne, w końcu skupiasz się zupełnie na czymś innym...

 
2. Zwiększenie okolic intymnych

Gdy kobieta zaczyna odczuwać podniecenie jej ciało, a tym wypadku okolice intymne powiększają się.

-Kiedy jesteś podniecona, Twoja pochwa się powiększa, by zrobić miejsce dla członka. Jej normalna głębokość to jakieś 7,5 cm - dlatego podczas aplikacji tamponu wydaje się dosyć płytka - ale gdy zaczynasz być pobudzona, Twoja macica podciąga się do góry, pozwalając ściance pochwy na wydłużenie się do ponad 12 cm - mówi dr Debby Herbenick.

3. Całe ciało się zaczerwienia

Badania pokazały, że gdy kobieta staje się podniecona jej temperatura ciała zwiększa się. Szybsze tętno i większy przepływ krwi powoduje, że całe Twoje ciało staje się rozpalone i czerwone. Oczywiście w głównej mierze zależy to od typu urody jaki posiadasz. Niektóre kobiety dostają nawet czerwonej wysypki na dekolcie, która jednak znika w całości gdy podniecenie opadnie.

Co dzieje się z kobiecym ciałem podczas seksu? Oto kilka ciekawych faktów

Kobieta podczas szczytowania relaksuje się i odpręża

4. Mięśnie stają się samodzielne

Według badań przeprowadzonych przez Williama Mastersa i Virginię Johnson napięcie mięśni pochwy, do którego dochodzi podczas stosunku, sprawia, że napinają się także mięśnie Twojej szyi, brzucha, ramion i twarzy. Nie wyjaśniono jeszcze jednak dokładnie dlaczego dochodzi do takiej zależności, zwłaszcza, że nie każda kobieta tego doświadcza. 

5. Podczas szczytowania mózg wyłącza pewne partie

Kobieta czasem może odnieść wrażenie, że gdy osiąga orgazm jej mózg się wyłącza. Co się wtedy tak naprawdę dzieje? poniekąd odczucia te są słuszne, gdyż najnowsze badania przeprowadzone w University of Groningen w Holandii pokazuję, że ciałko migdałowate wyłącza się. Z racji tego, że jest ono odpowiedzialne za odczuwanie strachu i lęku, kobieta podczas szczytowania staje się zrelaksowana i odstresowana.

6. Znacznie wzrasta próg bólu

Podniecona kobieta ma znacznie wyższy próg bólu niż normalnie. Dlatego drobne uszczypnięcia, czy pociągnięcia za włosy nie bolą nas tak bardzo jak w normalnych sytuacjach. Próg bólu może zwiększyć się na tyle, że niektóre osoby nie odczuwają tego, iż robią sobie krzywdę i zdają sobie z tego sprawę dopiero po stosunku.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 18.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×