Co tak naprawdę podoba nam się w mężczyznach? Naukowcy już wiedzą

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co tak naprawdę przyciąga Cię do Twojego partnera? My już wiemy!

lovevel.jpg

Co tak naprawdę liczy się dla każdej z nas? Fizyczna atrakcyjność? A może chodzi o "to coś", co ma tylko on i żaden inny mężczyzna na świecie? Dlaczego jesteś zakochana akurat w swoim partnerze? Naukowcy z  Uniwersytetu w British Columbia postanowili przeprowadzić badania na ten temat. Okazuje się, że to poczucie humoru i pogoda ducha są dla kobiet najważniejsze! Daniel Doerksen, autor badań, stwierdził że to właśnie osoby odznaczające się radosnym podejściem do życia, najbardziej przyciągają innych.

Psycholog przeprowadził eksperyment, w którym wzięło udział 50 studentów i 50 studentek. W badaniach uczestniczyły jedynie osoby heteroseksualne. Eksperyment polegał na przeprowadzeniu "szybkich randek" wśród uczestników. Każdy ze studentów wziął udział w około 10 randkach, z których każda trwała około 5 minut. Uczestnicy po każdym spotkaniu z nową osobą wypełniali specjalną ankietę, w której określali swoje zainteresowanie, a także konkretne cechy drugiej osoby, które najbardziej przypadły im do gustu. Okazuje się, że osoby, które zdobyły największe oceny, odznaczały się niezwykłą pogodą ducha. Co ciekawe, wnioski te dotyczyły głównie mężczyzn... Jak to wyjaśnić?

Doerksen sądzi, że u kobiet poczucie humoru nie jest tak bardzo powiązane z ich atrakcyjnością w oczach mężczyzn. Jednak kobiety już na pierwszym spotkaniu zastanawiają się, czy będą miały o czym rozmawiać z partnerem i czy jest on w stanie je rozbawić.  

Zgadasz się z tym?

Zdjęcie: iStock

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 18.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Very Sad to Know .
Dodano: 2018-03-01 10:37:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ciekawe (:
Dodano: 2017-08-20 16:59:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×