Coraz rzadziej uprawiacie seks? Dlaczego tak się dzieje?

Zauważyłaś, że ostatnio coraz rzadziej macie ochotę na seks? Skąd się to bierze i czy czas zacząć martwić się o związek?

seksuaneprobemy.jpg

W długoletnich związkach zdarza się, że seks spychany jest na drugi plan... Czasami nawet oddalamy się od siebie na kilka miesięcy, zupełnie nie zauważając problemu. Zawsze jest jakaś wymówka- zmęczenie, dzieci, praca czy obowiązki domowe. Warto pamiętać, że seks to nie tylko fizyczny akt, ale również doskonały sposób na wzmocnienie więzi z partnerem. Co w takim razie przeszkadza Wam najbardziej? Czasami za kryzysem w kwestii erotyki mogą stać bardzo poważne problemy, między innymi zdrowotne. Jeśli zauważyłaś u siebie nagły brak energii i oziębłość, możliwe że masz problemy z tarczycą. Zmniejszone libido może również świadczyć o... depresji. 

WSZECHOBECNY STRES

To właśnie on jest głównym winowajcą. Sprostanie wszystkim wymaganiom niekiedy bywa niemożliwe, a my żyjemy coraz szybciej. Nic dziwnego, że po powrocie do domu marzymy jedynie o długiej kąpieli i łóżku... w którym zaśniemy. Stres odbiera energię i sprawia, że czujesz się mniej atrakcyjna niż kiedyś... 

ZATRZYMAJCIE SIĘ

Nic nie pomoże Wam tak, jak szczera rozmowa na temat Waszych seksualnych problemów. Przeanalizujcie, jak często sypiacie ze sobą ostatnimi czasy. Jeżeli seks zdarza Wam się zaledwie kilka razy w miesiącu, pora znaleźć przyczyny.  Zastanówcie się na spokojnie, czy wszystko między Wami "gra". Być może oddalacie się od siebie podświadomie? Jeżeli wykluczycie rozpad więzi emocjonalnej, pora pomyśleć o czynnikach, które wywołują w Was największy stres. Każdy problem da się rozwiązać! Wystarczy, że zrobicie minimalny krok w kierunku zniwelowania negatywnych emocji wokół Was. Zanim rozpoczniecie gorące życie erotyczne, warto pomyśleć o krótkim urlopie, który pozwoli Wam odciąć się od codziennych obowiązków.

SZUKAJCIE

Jesteście ze sobą tyle czasu, że pewnie już zapomnieliście, co lubicie w sobie najbardziej. Eksperymentujcie i szukajcie nowych wrażeń w sypialni- na pewno jest coś, czego jeszcze nie wypróbowaliście! Pokażcie sobie, że umiecie być tacy, jak kilka lat temu- pamiętasz? Odrobina zaangażowania sprawi, że odzyskacie równowagę w związku.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 10.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
U nas to działa na odwrót :) Odkąd mam założona wkładkę levosert prowadzimy z mężem bujne życie erotyczne, eksperymentujemy w łóżku. Zawsze blokował nas strach przed wpadką a odkąd odpowiednio zabezpieczyłam się przed ciążą ten mur jaki był między nami znikł.
Dodano: 2017-05-16 23:43:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zapraszam do bardzo ciekawego badania dotyczącego cech temperamentu oraz otwartości na doświadczenia seksualne.

Jest do badanie naukowe przeznaczone na potrzeby pracy magisterskiej.

https://goo.gl/forms/PQ5Q0BSvSsjXIQGF3
Dodano: 2017-05-16 13:40:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×