Czy grzyb może pomóc w osiągnięciu orgazmu? TAK!

Naukowcy odkryli grzyba, którego woń wyjątkowo pobudza kobiety, a nawet doprowadza do spontanicznych orgazmów!

Czy grzyb może pomóc w osiągnięciu orgazmu? TAK!

Badaniom nad kobiecym orgazmem nie ma końca. Zazwyczaj chodzi o jedno - jak do niego doprowadzić. W 2001 roku John Halliday i Noah Soule odkryli, że może w tym pomóc jeden z gatunków grzyba. Wyniki zaprezentowali w czasopiśmie "International Journal of Medicinal Mushrooms".

O jakim grzybie mowa? Niestety o żadnym, którego spotkalibyśmy w Polsce. Rośnie on bowiem na hawajskiej wyspie i sprzyja mu podłoże z zastygłej lawy wulkanicznej. Jest to jasnopomarańczowy grzyb z gatunku Dictyophora. Jego zapach jest silnym afrodyzjakiem dla płci pięknej.

Nie bez znaczenia podkreślamy, że działa on tylko na kobiety. Zbadano bowiem, że dla mężczyzn, jego woń jest wręcz cuchnąca. Z kolei panie, które go wąchały, wykazywały wyraźne pobudzenie, a nawet nastąpił spontaniczny orgazm.

Zobaczcie także: Jak polepszyć życie seksualne? Wystarczy jeden trik

Co zatem wpływa na tak niesamowite właściwości grzyba? Badacze opisali to w ten sposób: zawiera on związki podobne do hormonów, które przypominają ludzkie neuroprzekaźniki uwalniane w trakcie zbliżenia seksualnego.Zobaczcie także:Źródło: iflscience.com
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Anka P. , Piątek 13.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×