Czy kariera ostudzi seks w Twojej sypialni?

W dzisiejszych czasach każdy mocno stawia na rozwój swojej zawodowej kariery. Niestety coraz częściej dzieje się to kosztem takich dziedzin jak współżycie w związku.

Czy kariera ostudzi seks w Twojej sypialni?

Kariera niszczy seks w związku?

Kariera coraz częściej jest motorem naszego życia, jego głównym celem i to jej poświęcamy coraz więcej czasu. Staje się ona priorytetem, a wszystko inne idzie w odstawkę, nawet seks.

Choć seks przestaje być tematem tabu w naszym społeczeństwie i w końcu możemy o nim rozmawiać, dość swobodnie się nim cieszyć, to coraz częściej rezygnujemy z tego na rzecz sukcesów zawodowych. Czy kariera może negatywnie wpłynąć na nasze pożycie seksualne, a nawet je zniszczyć? 

Jeszcze nigdy z seksem nie było tak źle jak dziś – twierdzi doświadczona seksuolog dr Shirley Zussman. Jej zdaniem to właśnie pogoń za pieniędzmi i sukcesem zawodowym, której efekt to przepracowanie, jest największym problemem współczesnych par.

Nasz organizm, mimo iż czasem wydaje nam się inaczej, ma ograniczone możliwości i kiedy przyjmujemy na siebie zbyt dużo obowiązków, siłą rzeczy z czegoś musimy zrezygnować, by móc w pełni poświęcić się jakiejś sprawie. Coraz częściej bywa tak, że zmęczony po pracy partner woli się wyspać niż spędzić upojną noc z ukochaną. O dziwo, to właśnie panie mają coraz większy problem z tym, by skłonić zaangażowanych w karierę mężczyzn do współżycia w związku. Wymówką staje się nieznośny szef, nowy kontrakt, kolejne fuzje, projekty itp.

Statystki pokazują, że im więcej czasu poświęcamy pracy, która nierzadko przeradza się w pracoholizm, tym seks staje się słabszy, krótszy i bardziej nerwowy. Współżycie z partnerką wymaga znacznie więcej zaangażowania i wysiłku, dlatego coraz częściej zapracowani panowie zamiast tego wybierają szybki, bezproblemowy sposób rozładowania napięcia seksualnego, który zapewnia im Internet i pornografia. 

Przemęczenie pracą zabija libido, a gdy ochota jest mniejsza, to i sam seks nie dostarcza takich przeżyć jakich byśmy oczekiwali. I tu często pojawia się zamknięte koło. Panowie, którzy z powodu przepracowania nie zawsze sprawdzają się w sypialni, uciekają od tego problemu… właśnie w pracę. 

Coraz częściej odkładamy wszystko na później nie zdając sobie sprawy, że to "później" może nigdy nie nastać. Seks w związku jest bardzo ważnym aspektem, buduje więź między partnerami, której nie da się niczym zastąpić. Czy warto poświęcić tę istotną część wspólnej relacji dla pogoni za sukcesem zawodowym i pieniędzmi?

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 24.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×