Czy kobiety mogą osiągać orgazm przez sen?

Spełnienie seksualne to bardzo przyjemne uczucie. Czy kobieta może realnie szczytować pod wpływem snu?

kobiecy orgazm.jpg

Czy kobiety mogą osiągać orgazm przez sen?

Seks przestaje być już dla nas tematem tabu. Coraz więcej mówi się o przyjemności jaką daje, a także o tym, jak tę przyjemność jeszcze powiększać. Kobiecy orgazm wciąż zaskakuje wieloma rzeczami nie tylko same zainteresowane, ale także i naukowe grono.  

Nie ma większych problemów z tym, by określić, czy mężczyzna doznał orgazmu we śnie, czy też nie, bo dowody na to są oczywiste. Jednak z kobiecym szczytowaniem jest nieco inaczej...

Zobacz też: OTO NOWOCZESNA TERAPIA, KTÓRA PROWADZI DO... ORGAZMU MÓZGU? 

Panie, mamy świetną wiadomość! Naukowcy potwierdzili, że kobiety także mogą przeżywać orgazmy, gdy zapadają w głęboki sen. To kolejne potwierdzenie tego, że to nie narządy płciowe, a mózg jest najważniejszym organem osiągania przyjemności seksualnej. Jak osiągnąć orgazm we śnie?

 

- Podczas snu i fazy REM, zwiększa się dopływ krwi do tkanek - u kobiet, jest to cały kompleks łechtaczki. Nasz mózg rozpoznaje, że mamy większy przepływ krwi w tych tkankach, a to może prowadzić do pobudzenia seksualnego - wyjaśnia Madeleine Castellanos, psychiatra i terapeuta.

Jak widać osiąganie orgazmu podczas snu wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zapaść w dobry głęboki sen. Według Medicine Net, faza REM występuje od trzech do pięciu razy każdej nocy, i za każdym razem trwa od jednej do dwóch godzin. 

To oczywiście nie jedyna forma osiągania szczytowania bez stymulacji fizycznej, jednak warto wiedzieć, że żadna noc nie musi być zmarnowana...

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 06.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×