Czy kolor ścian wpływa na życie erotyczne?

Czyżby zapowiadał się remont w domu? A przynajmniej malowanie ścian?

Czy kolor ścian wpływa na życie erotyczne?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak nadmiar światła wpływa na sen? Okazuje się, że może niekorzystnie.  To dlatego, że światło zaburza produkcję melatoniny, która reguluje rytm dobowy.

Badacze z Uniwersytetu Cornell przeprowadzili badania, które wykazały jaki wpływ na samopoczucie i zdrowie mają nie tylko takie czynniki jak dieta czy geny, ale nawet kolor ścian w pokoju. Wnioski zostały opublikowane w "Philosophical Transactions".

Zobaczcie także: Poznajcie fakty i mity o penisie

Jakich kolorów ścian unikać?


Naukowcy ostrzegają przed malowaniem ścian na czerwony lub pomarańczowy kolor. Według nich, te barwy mogą powodować wzrost stresu i niepokoju, a nawet swędzenie skóry!

Pamiętajmy o odpowiednim zaciemnieniu w swojej sypialni. Zbyt jasne światło w sypialni może zakłócać nasz naturalny rytm snu i pracę wielu innych funkcji naszego organizmu, np. produkcji hormonów, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym otyłości, cukrzycy typu 2 a nawet nowotworów. Powinniśmy pamiętać o kolorach, które są mniej uciążliwe dla naszego zegara biologicznego” - powiedział doktor Richard Stevens.

Jaki kolor ścian wybrać?


Naukowcy radzą zdecydować się na niebieski. Według nich: Niebieski jest świetnym wyborem do sypialni. Liczne badania wykazały, że partnerzy śpiący w sypialni o tym kolorze częściej uprawiają seks niż osoby, które śpią w pomieszczeniach o bardziej neutralnych kolorach, np. beżowym czy szarym (trzy razy w tygodniu w porównaniu do dwóch razy w tygodniu) - dodają naukowcy.

Czy zatem zapowiada się u was remont? My osobiście lubimy czerwony kolor ścian.

Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl za wiedzoholik.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 15.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×