Czy muzyka może wywoływać orgazm? Oto, co mówi nauka

Słuchanie muzyki z pewnością jest pozytywnym uczuciem, ale czy może być na tyle przyjemne, że doprowadzi nas do... orgazmu?

słuchanie muzyki.jpg

Czy muzyka może wywoływać orgazm? Oto, co mówi nauka

Słuchanie muzyki może nas uspokajać, doprowadzać do łez smutki i radości, rozśmieszać, a także wprowadzać w lepszy nastrój.

Nic więc dziwnego, że słuchanie muzyki to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na relaks, czy rozładowanie emocji. Jednak muzyka może nam dawać znacznie większą przyjemność niż moglibyśmy się tego spodziewać. Okazuje się bowiem, że nie tylko udany seks może nas zaprowadzić na szczyty przyjemności...

Zobacz też: CZY KOBIETY MOGĄ OSIĄGAĆ ORGAZM PRZEZ SEN? 

Według badań nawet 80 procent słuchających muzyki odczuwa fizyczne reakcje podczas jej słuchania. Najczęściej odtwarzaniu i słuchaniu ulubionych utworów towarzyszą dreszcze, szczególnie w dole kręgosłupa, śmiech, łzy, czy ściśnięte gardło.

 

Jednak muzyka może wywoływać w nas jeszcze silniejsze doznania takie jak... orgazm. Choć niewielu ludzi jest w stanie tego doświadczyć, to zjawisko takie faktycznie może mieć miejsce. Profesor Psyche Loui, psycholog z Wesleyan University w USA, oraz Luke Harrison twierdzą, że muzyka może wywoływać w nas tak zwany orgazm skóry.

Zobacz też: SŁUCHANIE MUZYKI PODCZAS SEKSU POPRAWIA JEGO JAKOŚĆ I WZMACNIA DOZNANIA? 

- Orgazm skóry to termin, który oznacza przyjemne odczucie, które jest uniwersalne i może być zmienne. Wpływa ono na różne części ciała, w zależności od osoby i okoliczności i zachowuje podobne sensoryczne, ewaluacyjne i emocjonalne elementy biologiczne i psychiczne, jak orgazm. - twierdzą naukowcy.

Teorii na temat tego, dlaczego nasze ciało w ten właśnie sposób może reagować na muzykę jest wiele. Jedna z nich głosi, że słuchanie ulubionej piosenki wywołuje uwolnienie większej dawki dopaminy, czyli hormonu, który odpowiedzialny jest za emocje i nagradzanie. 

Tak, czy inaczej, z pewnością słuchanie muzyki wyjdzie nam na dobre!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 30.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja orgazmu doznaję poprzez korek analny, który po włożeniu doprowadza mnie do szaleństwa po prostu :P polecam wszystkim choćhttp://www.alfabet-doznan.pl/korek-analny/669-stymulator-prostaty-apollo.html posiada różną, to używam tak często jak tylko mam ochotę. lepszy od seksu analnego.
Dodano: 2015-08-11 12:21:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×