Czy przypadkowy seks może prowadzić do związku?

Zastanawiacie się kiedy iść z facetem do łóżka? Naukowcy znają odpowiedź, czy przypadkowy seks może wróżyć coś więcej niż tylko przygodę.

seks.jpg

Wiele osób zastanawia się, czy przypadkowy seks może prowadzić do prawdziwego związku, który być może będzie nawet na całe życie.

Według naukowców z Uniwersytetu w Connecticut, ludzie po orgazmie dużo chętniej wymieniają się z partnerami swoimi głębokimi myślami tworząc przywiązanie.

Zobaczcie także: Seks to zdrowie? Tak, to potwierdzone!


Główna badaczka, dr Amanda Denes twierdzi, że kluczową rolę gra tutaj wydzielanie oksytocyny, która odpowiada za okazywanie emocji, bliskości i więzi. Komunikacja po stosunku płciowym jest prawdopodobnie związana z satysfakcją seksualną i relacjami pomiędzy partnerami. Z tego powodu rozmowa może odgrywać kluczową rolę w zachowaniu intymności i kontynuowaniu znajomości. - mówi dr Denes.

Jednak należy mieć na uwadze, że przed seksem nie powinniśmy spożywać alkoholu. Jeżeli piliśmy, to są większe szanse na nieumyślne wtrącenie czegoś, co mimo wszystko nie powinno ujrzeć światła dziennego.

Zobaczcie także: Jak wygląda według kobiet idealny... penis?

Sposób przeprowadzenia tych badań nie jest jasny, jednak widać, że nie przez przypadek często prędzej czy później zakochujemy się w osobie, z którą sypiamy.

Zobaczcie także:Źródło: EliteDaily
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Anka P. , Piątek 24.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×