Czy seks oralny wpływa na płodność?

86% Polek uważa, że ślina nie wpływa na jakość spermy - wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii "Płodna Polka". Tymczasem seks oralny może stać się przeszkodą w zajściu w ciążę. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy.

Czy seks oralny wpływa na płodność?

Czy seks oralny wpływa na płodność?


Z uwagi na zawarte w ślinie enzymy trawienne, jest ona jednym z płynów, które mają najbardziej szkodliwy wpływ na spermę. Ten mało znany fakt został upubliczniony już 1982 roku w jednym
z prestiżowych pism ginekologicznych "Fertility and Sterility". Grupa naukowców dodała do pojemnika ze spermą dużą ilość śliny, a ta zabiła 12% plemników. Natomiast w przypadku zmieszania spermy
z małą ilością śliny zaobserwowano spadek ruchliwości plemników.

W naturalnych warunkach ślina może zmieszać się ze spermą, gdy przed stosunkiem dochodzi
do seksu oralnego lub gdy używana jest ona w celach nawilżających. W 1998 roku magazyn "Human reproduciton" opublikował badanie, w którym badano wpływ różnych lubrykantów na spermę. Większość z nich zmniejszała aktywność plemników, a ślina okazała się najbardziej toksyczna. Z tego powodu pary, planujące poczęcie, nie powinny wcale stosować lubrykantów.

Czy seks oralny wpływa na płodność?

Czy seks oralny wpływa na płodność?


Dla partnerów starających się o dziecko negatywne działanie śliny na spermę nie oznacza całkowitej rezygnacji z seksu oralnego. Liczy się przede wszystkim komfort i odczuwana przyjemność, które pozytywnie wpływają na zapłodnienie - mówi dr Grzegorz Mrugacz, dyrektor medyczny Kliniki Leczenia Niepłodności "Bocian" i ekspert medyczny kampanii "Płodna Polka" - Nie mniej fakt ten może okazać się istotny w przypadku, gdy partner ma niską liczbę plemników w spermie. Jeśli więc bezskutecznie staracie się o dziecko od kilku cykli, warto w czasie owulacji zrezygnować z seksu oralnego. Co należy podkreślić: śliny nie można w żaden sposób potraktować jako środka antykoncepcyjnego! - dodaje dr Mrugacz.

W trakcie starania się o dziecko warto wypróbować pozycje seksualne sprzyjające zapłodnieniu.
Za najbardziej skuteczne uznawane są pozycje, w których kobieta leży na plecach oraz pozycja kolankowo-łokciowa. Ułatwiają głęboką penetrację i pozostanie spermy blisko szyjki macicy.
By zwiększyć szansę zapłodnienia, kobieta po odbytym stosunku powinna pozostać przez 15 minut
w pozycji leżącej, najlepiej z nogami uniesionymi w górę.

Źródło: Mat. prasowe
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 06.08.2014 (aktualizacja: 2014-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
uknob
najlepszy sex portal http://www.datezone.com/ zarejestruj się za darmo i umawiaj na sex randki z kim tylko chcesz! mnóstwo zdjęć!
Dodano: 2014-09-01 11:39:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie!
http://portalzdrowiaseksualnego.pl/osiemnascie/cykl-meskiej-plodnosci/
http://portalzdrowiaseksualnego.pl/sekspert/kiedy-seks-oralny-nie-daje-przyjemnosci/
Dodano: 2014-08-10 10:56:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×