Czy to był orgazm?

Wiele mówi się o orgazmie, lecz badania wykazują, że znaczna część kobiet nie może go osiągnąć. Ba, istnieje nawet część kobiet, które nigdy go nie miały! Jeżeli zastanawiacie się, czy zaznałyście tego uczucia zobaczcie jego przykładowe objawy!

Czy to był orgazm?

Czy to był orgazm?


Temat orgazmu, jak i zresztą samego seksu niezwykle często pojawia się zarówno w mediach, jak i w rozmowach z przyjaciółmi. W trakcie udanego seksu powinnyśmy przeżyć orgazm, lecz nie zawsze się to udaje, a niektóre kobiety nawet nie wiedzą, czy to co odczuwają to właśnie jest orgazm. Jedną z przyczyn braku szczytowania są odmienne upodobania kobiety od tego, co kręci mężczyznę. Zobaczcie jednak, co może świadczyć o tym, że to co czujecie to właśnie orgazm, który nota bene trwa zaledwie kilka sekund.

Przede wszystkim jest to uczucie, któremu towarzyszą zmiany fizyczne naszego ciała - nabrzmiewają piersi, źrenice się rozszerzają, a w pochwie zbiera się śluz, który nawilża narządy rozrodcze. Znamienne jest też pulsowanie w okolicach pochwy, które jest wynikiem przepompowania w jej okolice większej ilości krwi. Powiększa się również łechtaczka i pojawiają się pierwsze skurcze w obrębie wejścia do pochwy.

Czy to był orgazm?

Czy to był orgazm?


Na początku orgazmu pojawiają się też bardzo mocne skurcze, które obejmują nawet szyjkę macicy, czy odbyt, a w miarę upływu czasu słabną. W trakcie szczytowania dochodzi do skurczy mięśni także w obrębie innych części ciała, dlatego też na twarzy mogą pojawiać się grymasy, a kobiety często przyjmują postawę, w której wyginają plecy unosząc brzuch. Niekiedy towarzyszy temu także fala gorąca, a u niektórych też fala zimna.

W czasie orgazmu mamy także o wiele szybszy oddech, który wywołany jest zwiększoną cyrkulacją krwi wymagającej dotlenienia. Towarzyszyć temu mogą również niepohamowane dźwięki, lecz część kobiet orgazm przeżywa również w ciszy, więc nie powinno nas to martwić. Niektóre kobiety podczas szczytowania mają również wytrysk - tak, to nie żart!

Część kobiet jednak ma problem z osiągnięciem orgazmu, dlatego też czasem warto udać się z tą sprawą do seksuologa. Niektórzy Panowie mają problem z odnalezieniem punktu G, który jest najbardziej erogenną strefą w ciele kobiety, więc warto ich też na niego naprowadzić, ewentualnie powiększyć to miejsce za pomocą zabiegu, który obecnie oferują niektóre kliniki.

Jakie oznaki orgazmu jeszcze dodacie z własnego doświadczenia?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 27.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Ja się cała kurczę i zginam w pół, a potem czuje pulsacje w okolicach pochwy. Tra to bardzo krótko, a po tym chce się więcej.
Dodano: 2017-11-02 23:42:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na lepszy orgazm mogę polecić http://sexshop112.pl/libido-u-kobiet/1430-zel-zwiekszajacy-intensywnosc-orgazmu-libidizer-150-ml-.html Mój seks poprawił się zdecydowanie i zaczęłam w końcu czerpać większą przyjemność z niego
Dodano: 2016-03-11 16:52:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nigdy w życiu nie miały orgazmu ??? O nie.
Dodano: 2014-07-24 13:44:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja .Kamil miałem orgazM7"A w obrębie innych części ciała na twarz
ANI tak ,Ani ni
Dodano: 2014-07-03 01:50:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×