Czy z oczu można wyczytać naszą orientację seksualną?

Nie od dzisiaj wiadomo, że z oczu można wiele się dowiedzieć o człowieku. Sprawdźcie, jak z nich odczytać orientację.

Czy z oczu można wyczytać naszą orientację seksualną?

Czasem na pierwszy rzut oka widać, jakiej kto jest orientacji seksualnej, a przy niektórych osobach mocno się zastanawiamy. Okazuje się, że czasem wystarczy przyjrzeć się źrenicom.

Postanowili to zbadać naukowcy z Cornell University. Przeprowadzili oni eksperyment, w którym brały udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Polegał on na pokazywaniu im erotycznych zdjęć i sprawdzaniu, jak na nie reagują ich źrenice. Badacze twierdzą, że po tym, na widok jakich zdjęć rozszerzają się źrenice (nieświadomie) można stwierdzić, jakiej kto jest orientacji seksualnej.

Zobaczcie także: Pozycje seksualne, które mogą uszkodzić penisa


Źrenice u heteroseksualnych mężczyzn rozszerzały się na widok erotycznych zdjęć kobiet, a z kolei homoseksualiści reagowali w ten sposób na fotografie panów. Panie reagowały źrenicowo zarówno na zdjęcia kobiet, jak i facetów.

Zastanawiacie się dlaczego? Tłumaczy to psycholog, Ritcha Savina-Williamsa: Jedna z teorii mówi, że ponieważ kobiety były w przeszłości narażone na ryzyko gwałtu, ewolucyjnie nauczyły się reagować podnieceniem i nawilżeniem narządów płciowych na dowolny bodziec seksualny, nawet jeśli jest on odpychający. Według tej teorii, dzięki lubrykacji kobiety były mniej narażone na uraz lub infekcję po napaści seksualnej, dzięki czemu mogły przetrwać i dalej przekazywać swoje geny.Zobaczcie także:

ID galerii:1117

Źródło: MilionKobiet.pl/ kobieta.fakt.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Natalia , Wtorek 01.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-01)
Ocena: