Decyzja o szybkim współżyciu to mniejsza szansa na udane małżeństwo? Oto nowe wyniki badań

Niektórzy uważają, że to, jak szybko pójdzie się z partnerem do łóżka nie ma znaczenia i nie wpływa na związek. Najnowsze badania pokazują jednak trochę przeciwną tendencję. Zobaczcie!

kiedy pójść do łóżka.jpg

Szybki pójście do łóżka to mniejsza szansa na udane małżeństwo? Poznaj wyniki badań

Opinii na temat tego kiedy można i powinno się zdecydować na pierwszy seks z nowym partnerem jest wiele. W dzisiejszych czasach społeczeństwo coraz swobodniej podchodzi do tej kwestii. Seks nie jest już tabu, a wszystko co z nim związane nie jest już czymś tak wstydliwym jak było jeszcze niedawno.

Nowe pokolenia wkraczające w dorosłość nie widzą zazwyczaj nic dziwnego i niestosownego w szybkiej "konsumpcji" nowego związku, czy nawet w jednorazowej przygodzie. Jak jednak może to wpływać na nasze przyszłe małżeństwo?

Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Wirginii pokazują, że szybkie rozpoczęcie współżycia w początkowej fazie nowego związku, czy dość częste przygody na jedną noc, sprawiają, że zawarte małżeństwo jest bardziej narażone na rozwód

kiedy pójść do łóżka.jpg

Szybka decyzja o współżyciu może mieć negatywne konsekwencje

Naukowcy sugerują, że pary, które zaczekały z rozpoczęciem współżycia osiągają później większą satysfakcję i spełnienie w dłuższej perspektywie. Badacze uważają, że dzieje się tak dlatego, iż ludzie są w takim wypadku w stanie realnie ocenić i bardzo mocno związać się na poziomie psychicznym oraz emocjonalnym, a nie głównie fizycznym.

Zobacz też: JAKIE RZECZY SĄ BARDZIEJ INTYMNE NIŻ SEKS? OTO KILKA Z NICH

Przeprowadzający badanie nie są tym zdziwieni, gdyż jak twierdzą, mózg jest najsilniejszym narządem seksualnym. Kiedy czujemy się połączeni psychicznie i emocjonalnie z daną osobą, fizycznie pociąga nas ona jeszcze bardziej, a stworzenie intymnej relacji jest znacznie głębsze i łatwiejsze.

 

Wcześniejsze doświadczenia seksualne z innymi partnerami mogą również negatywnie wpływać na nowy związek, gdyż zazwyczaj w drugiej osobie pojawia się obawa porównywania.

Zobacz też: OTO 5 SYGNAŁÓW, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE ON WCALE NIE JEST "TYM JEDYNYM"

Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie związki, które szybko postanowiły obdarzyć się także miłością fizyczną, są skazane na rozstanie. Małżeństwo to praca dwojga ludzi, którzy przez całe życie próbują się do siebie dopasować i to głównie od nich samych zależy powodzenie i siła relacji jaka jest między małżonkami.

 Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 03.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×