Dlaczego uprawiamy seks analny?

Czy ten rodzaj uprawiania miłości jest pełen stereotypów? Zbadano to.

Dlaczego uprawiamy seks analny?


Seks analny od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Postanowiono sprawdzić, dlaczego zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na uprawianie tej formy miłości.

Badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii. Opublikowano je w czasopiśmie medycznym BMJ Open. Wykazały one, że kobiety i mężczyźni z zupełnie innych powodów decydują się na uprawianie seksu analnego.

Badaną grupę stanowiło 130 heteroseksualnych kobiet i mężczyzn w wieku 16-18 lat. Przeprowadzano z nimi grupowe i indywidualne wywiady.

Zobaczcie także: Fantazje seksualne mężczyzn

Okazało się, że młodzi mężczyźni odczuwają przyjemność z seksu analnego i czują się przy tym seksualnym macho, a z kolei dla kobiet ta forma miłości wiąże się z bólem i zszarganą reputacją. Ponadto wielu facetów przyznaje się do tego, że ogląda filmy pornograficzne. Badania pokazały, że lubią oni seks analny, ponieważ przypomina on im ten z filmów, a poza tym jest on dla nich przyjemniejszy od pochwowego.

Według wyników, kobiety zgadzają się na seks analny, ponieważ pragną zadowolić swoich partnerów i często są do niego przekonywane albo zmuszane poprzez stwierdzenie "spróbujesz i polubisz".

Zobaczcie także: Seks oralny tylko z prezerwatywą!

Co zaskakujące, większość badanych nie była świadoma tego, że w czasie seksu analnego można się zarazić chorobami wenerycznymi.

Mamy XXI wiek, a nadal jesteśmy oceniani za nasze życie intymne. Jak można zauważyć, wśród młodych ludzi z Europy Zachodniej nadal krążą krzywdzące stereotypy na temat życia intymnego kobiet. Zgadzamy się na seks analny - nie szanujemy siebie, ale jednocześnie mamy spełniać seksualne zachcianki partnera.

Co o tym myślicie?


Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 15.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dla kobiet sex analny tez jest podniecajacy naprzyklad zamiana rolami moja pani mnie namowila na sex analny powiedzala ze teraz ona mnie wezmnie od tylu abym zobaczy jak to jest zgodzilem sie kupila strapon duzy abym dobrze czul 25cm /5cm zobaczymy ponoc jest to przyjemnosc musze sprawdzic sam.
Dodano: 2017-06-28 21:00:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×