Dlaczego w łóżku jesteśmy głośno i lubimy mówić niegrzeczne rzeczy?

Lubicie niegrzeczne szepty, seksowne zwroty, czy głośne zachowanie w sypialni? Nie macie się czego wstydzić, ma to swoje naukowe podstawy. Jakie? Zobaczcie!

niegrzeczne zwroty w łóżku.jpg

Dlaczego w sypialni czasem jesteśmy głośno i mówimy niegrzecznie?

Seks już nie jest tematem tabu, co więcej, na jego temat dyskutuje się coraz częściej. Nie od dziś wiadomo, że niektórzy z nas lubią zachowywać się w sypialni dość głośno, lubią mówić i słuchać pikantnych słów...

Okazuje się, że takie zachowanie absolutnie nie powinno być powodem do wstydu,  co więcej ma ono swoje uzasadnienie naukowe!

Zobacz też: 7 NIEZWYKŁYCH FAKTÓW O SEKSIE Z CAŁEGO ŚWIATA 

Kiedy zaczynamy zwracać się do siebie w sypialni w dość mocny i niegrzeczny sposób nasze podniecenie zazwyczaj rośnie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie tylko dotyk, ale także słowa i sposób ich wypowiadania mocno budują napięcie. Seksowne zwroty, jęki, czy nawet krzyki wywołują w naszym mózgu reakcję neurochemiczną, która powoduje, że pożądanie rośnie w nas jak oszalałe.

 

Kiedy zbliżamy się już do szczytowania, nasz mózg uwalnia oksytocynę. Oprócz tego, że zmniejsza ona stres i chroni przed depresją. Kiedy zaś jesteśmy mniej zestresowani o wiele mniej przejmujemy się tym co mówimy i w jaki sposób.

Zobacz też: "BRUDNE MYŚLI" POMAGAJĄ ZAPAMIĘTYWAĆ I POPRAWIAJĄ PAMIĘĆ? 

Oprócz tego, że przestajemy się przejmować tym jak akurat wygląda nasz brzuch lub czy widać nasze rozstępy, przestajemy także zwracać dużą uwagę na to, czy wypada nam powiedzieć to, co akurat ciśnie nam się na usta. Dzięki temu, że osiągniecie orgazmu relaksuje nas, przestajemy się przejmować tym co mówimy i jak, chcemy po prostu jakoś zwerbalizować nasze aktualne odczucia, by jeszcze bardziej je zintensyfikować.

Zatem specyficzne zwroty, czy werbalizacja odczuć w sypialni nie jest czymś co powinniśmy hamować, czy czego powinniśmy się wstydzić. Jak widać jest to rzecz zupełnie naturalna i warto się z niej po prostu cieszyć.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 14.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×