Dlaczego warto uprawiać seks?

Chcesz poznać sekret, dzięki któremu będziesz zdrowsza, szczęśliwsza, schudniesz i odmłodniejesz? Odpowiedzią jest: seks! Poznaj siedem powodów, dla których warto się kochać.

Dlaczego warto uprawiać seks?

Odmłodniejesz

Badania, w których wzięło udział 3.500 osób w wieku pomiędzy 30 i 101 lat pokazały, że regularny seks może odmłodzić twój wygląd nawet o 7 lat! Naukowcy z Royal Edinburgh Hospital w Szkocji pokazali zdjęcia badanych niezależnym ankieterom, którzy mieli odgadnąć ich wiek. Osoby oceniane jako najmłodsze były tymi, którzy uprawiają najwięcej seksu. Co łączy młody wygląd i bogate życie erotyczne? Oprócz zwiększenia poczucia własnej wartości i pewności siebie, seks zwiększa produkcję hormonu wzrostu, który poprawia napięcie mięśniowe.

Będziesz szczęśliwa

Jest rzeczą oczywistą, że seks może uczynić cię szczęśliwą i zadowoloną, jednak badacze z Archives of Sexual Behavior idą jeszcze dalej w swych wnioskach. Na podstawie badań 300 kobiet, podczas których obserwowano zależność między depresją a prezerwatywami, wywnioskowano, że wśród kobiet, które nigdy nie używały kondomów jest najmniejszy odsetek chorych na depresję. Dlaczego? Istnieje prawdopodobieństwo, że wagina absorbuje hormony mające wpływ na nastrój i prostaglandyny znajdujące się w spermie. Interesująca teoria, ale niewystarczająca, by propagować seks bez zabezpieczenia. Zwłaszcza, że niechciana ciąża, czy rzeżączka na pewno nikogo nie wprawią w dobry nastrój.

Schudniesz

Podczas seksu spala się średnio około pięciu kalorii na minutę, w zależności od masy ciała. Gorący pocałunek powoduje szybsze bicie serca, co z kolei przyśpiesza spalanie kalorii. Następnym razem, gdy nie będzie ci się chciało biec na siłownię, spróbuj poćwiczyć we własnym łóżku.

Wzmocnisz organizm

Seks może pomóc zwalczyć przeziębienie. Naukowcy z Wilkes University w Pensylwanii odkryli, że studenci, którzy uprawiają seks jeden lub dwa razy w tygodniu mają wyższy poziom immunoglobulin A oraz przeciwciał, które wzmacniają system odpornościowy.

Utrzymasz niskie ciśnienie

Chcesz stresować się mniej? Seks może cię uspokoić. Naukowcy z University of Paisley w Szkocji przeprowadzili mały eksperyment na grupie 46 osób. Poproszono ich o publiczne wystąpienie przed znudzoną publicznością. Następnie zmierzono im ciśnienie krwi. U osób, które uprawiały seks w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, było ono najniższe.


Twoje serce będzie w dobrej formie

Najnowsze badania opublikowane w "Journal of the American College of Cardiology dowodzą, że zaburzenia erekcji  są często wczesną zapowiedzią problemów z układem krążenia. Naukowcy badali ponad 2.300 mężczyzn średnio co cztery lata i odkryli, że mężczyźni z zaburzeniami erekcji są o 58 % bardziej narażeni na ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową niż pozostali. Inne badanie wykazało, że mężczyźni, którzy zgłosili trzy lub więcej orgazmów w tygodniu są aż o  50 % mniej narażeni na ryzyko ataku serca i udaru mózgu w porównaniu z tymi, którzy rzadziej miewają orgazmy. Seks może pomóc sercu, ponieważ podczas orgazmu uwalniania się hormon DHEA, który pomaga w cyrkulacji krwi i rozszerza tętnice.

Będziesz żyć dłużej

Badania opublikowane w British Medical Journal pokazują, że mężczyźni którzy uprawiają seks mniej niż raz w miesiącu są dwukrotnie bardziej narażeni na śmierć w ciągu najbliższych 10 lat niż ci, którzy kochają się raz w tygodniu. Również kobiety, które deklarują, że mają udane życie erotyczne żyją dłużej o 7 lat od pozostałych.


Źródło:  thechart.blogs.cnn.com


Dodał(a): Redakcja , Czwartek 21.04.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Karmelowy Koliberek
więc te Chęci trzeba w mężczyźnie obudzić ;)) i jest na to wieeele sposobów Drogie Panie , prawda?
Dodano: 2011-06-10 15:22:21 Zgłoś nadużycie
nocte ebrius
No i to najprzyjemniejsza rzecz na świecie... marlena - może być i tak, ale to nie na dłuższą metę.
Dodano: 2011-05-30 16:37:31 Zgłoś nadużycie
kwiatgoya
seks - przyjemne z pożytecznym:)
Dodano: 2011-05-16 20:30:11 Zgłoś nadużycie
marlena73
taraban pisze:"że partnerką będzie kobieta z wyobraźnią"....
a co powie na to,ze partnerka ma wyobraźnię i wielkie chęci a partner...zero chęci?
Dodano: 2011-05-01 10:09:52 Zgłoś nadużycie
taraban
Młody czy stary seks powinien uprawiać każdy dla lepszego samopoczucia,prawidłowej pracy serca i całego organizmu.
Przecież jest to istnieta przyjemność pod warunkiem, że partnerką będzie kobieta z wyobraznią.
Dodano: 2011-04-30 01:23:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×