Duża różnica wieku w związku, a seks

Zdarza się, że nasze serce zdobywa dużo starszy, lub młodszy mężczyzna. Wiele kobiet boi się takiego rozwiązania. Pojawia się temat m.in. seksu. Jakie są plusy i minusy takiego związku w tym zakresie? Zobaczcie.

Duża różnica wieku w związku, a seks

Duża różnica wieku w związku, a seks


Wiele osób uważa, że ludzie powinni dobierać się na zasadzie podobieństwa wieku, lecz serce nie sługa i czasami wybieramy dużo młodszych, lub starszych mężczyzn. Jak wtedy wygląda życie seksualne? Jakie są plusy, a jakie minusy życia erotycznego z taką różnicą wieku?

Od razu należy podkreślić wagę uczucia. Podobny wiek i doświadczenia seksualne nie gwarantują nam udanego życia erotycznego. Starszy mężczyzna w wielu kwestiach może imponować. Często rozpoczyna się od zafascynowania wiedzą, którą posiada, dlatego też wybierając starszego partnera, ten najczęściej staje się naszym swego rodzaju mentorem, a także przewodnikiem po erotycznym świecie i nie tylko. Zazwyczaj jest to skutek mimo wszystko większego doświadczenia, większej ilości partnerek seksualnych. Jakie mamy korzyści z takiego układu? Przede wszystkim będziemy częściej zaskakiwane przez mężczyznę, możemy więcej oczekiwać, no i więcej się nauczyć. Poza tym nasze wszelkiego rodzaju gorsze dni mogą być łatwiej tolerowane. Z drugiej jednak strony, w tym wypadku nam będzie ciężej zaskoczyć partnera, a w głowie mogą kotłować się myśli, w których będziemy czuły się porównywane do poprzednich partnerek (uważajcie na to! Mężczyzna nie powinien dać Wam powodów do takiego myślenia). Wiek partnera może u niego powodować również brak chęci do eksperymentowania w łóżku - będzie wybierał sprawdzone sposoby.

Duża różnica wieku w związku, a seks

Duża różnica wieku w związku, a seks


Jak z kolei wygląda sytuacja z młodszym mężczyzną? Kobieta z wiekiem jest bardziej świadoma swojego ciała. To właśnie ok. 35 roku życia mamy największą ochotę na seks i nowe doznania, a poza tym łatwiej nam przychodzi zaspokajanie partnera. Wtedy też młodszy kochanek, który jest w wieku, w którym odkrywa seks, jest bardziej skory do nowości, eksperymentów i nauki. W tym układzie również znajdziemy plusy i minusy. Do zalet należy przede wszystkim fakt, że nie musimy wstydzić się swoich potrzeb i łatwiej nam je zaspokajać, a poza tym wzrasta nasza motywacja do dbania o własne ciało, lecz z drugiej strony pojawia się też konkurencja młodszych koleżanek, które w naszych wyobrażeniach od razu są potencjalnym zagrożeniem.

W obydwóch przypadkach partner może nie być gotowy, lub może już nie chcieć mieć dzieci, więc na pewno należy o tym pamiętać decydując się na związek. Niestety musimy mieć na uwadze także fakt, że tego typu związki bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji ze strony najbliższych.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): MilionKobiet.pl , Poniedziałek 03.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×