Dzień masturbacji - poznaj jej zalety

Masturbacja to powszechne zjawisko, do którego wiele osób wstydzi się przyznać. Zobaczcie, jakie korzyści niesie ze sobą.

Dzień masturbacji - poznaj jej zalety

Dzień masturbacji - poznaj jej zalety


Masturbacja dotyczy nie tylko osób samotnych, ale także żyjących w szczęśliwych związkach. Według badań nawet ok. połowa dziewcząt doświadczyła pierwszego orgazmu w swoim życiu właśnie za pomocą masturbacji.

Dla wielu osób jest to temat tabu, co zapewne wynika z faktu, że przez część społeczeństwa jest to nadal uważane za swego rodzaju "wynaturzenie", lecz zapewne jest to skutek braku informacji na temat chociażby pozytywnego wpływu masturbacji na zdrowie i samopoczucie. Jakie zatem są jej zalety?

Przede wszystkim wiele osób w związku nie potrafi osiągnąć orgazmu przez brak znajomości własnego ciała. To właśnie masturbacja jest polecana kobietom w celu poznania własnej seksualności i zaakceptowania jej. Onanizm pomaga również w zauważeniu własnej atrakcyjności. Poza tym ma on także pozytywny wpływ na mięśnie miednicy.

Ponadto masturbacja pomaga w rozładowaniu towarzyszącego nam napięcia, przez co ułatwia zasypianie, a także poprawia krążenie i ukrwienie skóry. Warto zaznaczyć, że podczas onanizmu skupiamy się na sobie i własnej przyjemności, a jego częste i regularne wykonywanie sprzyja łatwiejszemu osiąganiu orgazmu.

Dzień masturbacji - poznaj jej zalety

Dzień masturbacji - poznaj jej zalety


Wielu kobietom masturbacja przynosi ulgę przy bólach menstruacyjnych, gdyż w czasie orgazmu następują rytmiczne skurcze macicy, które mogą zmniejszać nieprzyjemne objawy.

Ludzie mają tendencję do pogardliwego mówienia o swoich narządach płciowych, natomiast masturbacja pozwala nam na dokładne ich poznanie i docenienie tego, co możemy dzięki nim osiągnąć, przez co nasze życie seksualne z partnerem może stać się wręcz atrakcyjniejsze, gdyż będziemy wiedziały, czego oczekujemy.

Warto jednak zaznaczyć, że pisząc o zaletach onanizmu nie mamy na myśli dewiacji seksualnych.

Wstydzicie przyznać się do masturbacji? Może dzisiaj jest na to dobry dzień.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 25.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×