Fakty i mity o błonie dziewiczej

Pierwszy raz zawsze boli? Błonę dziewiczą można odzyskać? Które z tych i innych stwierdzeń są prawdziwe, a które to zwykłe mity? Zapoznajcie się z naszym artykułem.

Fakty i mity o błonie dziewiczej

Fakty i mity o błonie dziewiczej


Jedne z nas już dawno pożegnały się z dziewictwem, inne jeszcze nie. Temat błony dziewiczej i wszystkiego co z nią związane ciągle jest żywy i często poruszany przez osoby, które nie mają o tym pojęcia, lub są zaznajomione z informacjami, które przekazali im inni, równie mało doinformowani. Jakie są najczęstsze przekonania o dziewictwie i które z nich są prawdziwe? Zobaczcie.

Błonę dziewiczą ma każda kobieta przed pierwszym stosunkiem


Jest to fałsz, ponieważ zdarza się, co prawda rzadko, ale jednak, że kobieta rodzi się bez fałdki, którą jednak można utworzyć. Poza tym należy pamiętać, że stracenie dziewictwa można różnie rozumieć. Jeżeli przyjmiemy, że tracimy je w momencie kontaktu seksualnego z mężczyzną, to żadnym wyznacznikiem nie będzie posiadanie błony dziewiczej, gdyż tę możemy stracić również w inny sposób, np. poprzez nieodpowiednie stosowanie tamponów, zbyt głęboką masturbację, czy silne rozciąganie mięśni krocza.

Przerwaniu błony dziewiczej zawsze towarzyszy ból i krwawienie

To również fałsz, ponieważ może ona mieć różny kształt. Najczęściej występuje w postaci półksiężycowatej. Posiadaczki takiej błony dziewiczej zazwyczaj nie odczuwają bólu, ani nie występuje u nich krwawienie.

Błona dziewicza zawsze pęka przy pierwszym kontakcie seksualnym

To kolejne fałszywe stwierdzenie. Jeżeli błona dziewicza jest naprawdę gruba, rozciągliwa i mocna, może pozostać także po stosunku. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie, kiedy stosunki są tylko przedsionkowe, czyli penis nie zostaje wprowadzony do pochwy zbyt głęboko.

Fakty i mity o błonie dziewiczej

Fakty i mity o błonie dziewiczej


Będąc dziewicą nie trzeba chodzić do ginekologa

Pomimo tego, że żyjemy w cywilizowanym świecie i wydawałoby się, że każdy jest świadom potrzeby kontrolowania swojego zdrowia, okazuje się, że część kobiet uważa, iż będąc dziewicami nie muszą chodzić do ginekologa. To jeden z najgorszych błędów. Nie musimy obawiać się, że przez wizytę u lekarza stracimy cnotę - dziewice są badane przez odbyt, lub za pomocą małego wziernika. Ginekolog oceni stan błony dziewiczej, a co najważniejsze - sprawdzi, czy wszystko w porządku z narządami płciowymi!

Błona dziewicza nie może służyć za środek antykoncepcyjny

Przyszedł czas na prawdziwe stwierdzenia. Błona dziewicza nie jest szczelna, czego przykładem jest fakt, że w czasie menstruacji wydostaje się przez nią krew. Tym samym sposobem plemniki mogą dostać się do wnętrza pochwy i dalej aż do zapłodnienia, zatem dziewica może zajść w ciążę i urodzić dziecko, a pęknięcie błony dziewiczej nastąpi w czasie porodu.

Błonę dziewiczą można odtworzyć

To również jest prawda. Przy obecnym rozwoju medycyny praktycznie każda kobieta może sobie na to pozwolić. Tego zabiegu dokonuje się poprzez przeszczepienie fragmentu śluzówki pochwy.

Znacie jeszcze jakieś mity o błonie dziewiczej?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 10.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
damianultras
Utrata dziewictwa dzięki temu tekstowi nabrała prawdziwości. Nie do końca głęboki stosunek może nie naruszyć błony dziewiczej ale tylko dla naprawdę rozciągliwych, mocnych i grubych błonek. Z drugiej strony zbyt głęboka masturbacja może pozbawić kobietę błonki przed pierwszym stosunkiem.
Dodano: 2014-01-10 18:59:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×