Gra wstępna? Nie dla mnie!

Jestem kobietą i nie potrzebuję gry wstępnej przed seksem. Chciałabym zapytać, czy to jest rzeczywiście normalne i nie powinnam mieć powodów do niepokoju?

Gra wstępna? Nie dla mnie!

Gra wstępna? Nie dla mnie!Witam, zapytała Pani, czy to normalne, że nie potrzebuje Pani gry wstępnej. Rozumiem, że z jakiejś przyczyny niepokoi się Pani, że tego rodzaju wstęp do seksu nie jest Pani niezbędny. Proszę mi wierzyć, w tej kwestii nie ma Pani powodów do zmartwień.


Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!


Kobieca seksualność jest bardziej skomplikowana niż seksualność mężczyzn. Z tego faktu błędnie zakłada się, że dla kobiet gra wstępna jest absolutnie konieczna. W rzeczywistości gra wstępna rozumiana jako rozbudowane pieszczoty poprzedzające stosunek może być miłym dodatkiem, może zachęcać, ale nie musi być niezbędna, by kobieta odczuwała ochotę na seks, silne podniecenie czy była w stanie doświadczyć orgazmu.


Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami - kliknij i sprawdź!

Dodatkowo, tym co podnieca kobiety to sposób traktowania przez partnera, a nie tylko jego sposób pieszczenia tuż przed seksem. Jeśli kobieta czuje się kochana, pożądana, jeśli ma poczucie, że jest najważniejsza dla swojego kochanka (choćby na tą krótką chwilę), jeśli czuje, że roztacza on nad nią swoją opiekę i uwagę, to jej gotowość na seks może być bardzo wysoka mimo braku rozbudowanych pieszczot przed stosunkiem.


Gra wstępna to podstawa - kliknij i dowiedz się więcej!

Gra wstępna może być wspaniałym urozmaiceniem w seksie. Może dodatkowo rozpalać zmysły, podniecać, bawić, rozładowywać napięcie. Może być przerywnikiem między stosunkami lub zachętą do kolejnego zbliżenia. Nie jest niezbędna, a jej brak nie musi być decydujący dla satysfakcji obojga kochanków. Najważniejsze w seksie to nie zmuszać się do niczego i robić to, na co ma się naprawdę ochotę. Radzę więc traktować grę wstępną jako opcję, po którą może Pani sięgać kiedy ma na nią ochotę.


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 20.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MariolciaK
Przeciez to wszystko zalezy od nastroju! czasami moge od razu, a czasami trzeba dluuugiej gry:D
Dodano: 2013-07-24 11:37:59 Zgłoś nadużycie
Laura
Normalna sprawa.
Dodano: 2013-02-08 23:27:06 Zgłoś nadużycie
jass
Jak chcesz się czegoś dowiedzieć wejdź na http://komdax.com tam na pewno kogoś znajdziesz.
Dodano: 2013-01-24 20:39:30 Zgłoś nadużycie
marrika2
Czasem lubię długą grę wstępną, a czasem nie.
Dodano: 2013-01-14 02:48:40 Zgłoś nadużycie
runa
Nie każda kobieta lubi długa grę wstępną wkurza mnie ten stereotyp że niby kobiety to nie mają potrzeb i trudno je zadowlić
Dodano: 2013-01-03 08:00:05 Zgłoś nadużycie
czikka
Na blogu oświeconego kochanka poruszany był już taki temat. Zajrzyjcie na profil oświeconego kochanka na facebooku, znajdziecie tam wiele cennych rad i tricków.
Dodano: 2012-12-31 12:40:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×