Ile razy w tygodniu kochają się szczęśliwe pary?

Widząc zakochaną parę myślicie, że uprawia ona seks, kiedy tylko nadarzy się ku temu możliwość? Możecie się zdziwić.

Ile razy w tygodniu kochają się szczęśliwe pary?

Naukowcy postanowili zbadać, jak zakochane pary spędzają wolny czas. Okazało się, że wiele z nich czyta w piżamach. Zaskoczeni?

Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu w Toronto, którzy gromadzili dane z doświadczeń 30 tysięcy Amerykanów w ciągu ostatnich 40 lat. Chciano sprawdzić, czy szczęśliwe pary uprawiają mniej czy więcej seksu od tych par, w których związku coś nie gra.

Wyniki opublikowano w czasopiśmie "Social Psychological and Personality Science. Okazuje się, że najbardziej szczęśliwe pary uprawiały seks jedynie raz w tygodniu. 

Zobaczcie także: Jak powstają dźwięki do filmów pornograficznych?

Nasze odkrycie sugeruje, że ważne jest, aby utrzymywać ścisłą więź z partnerem oraz, że nie trzeba uprawiać seksu codziennie, tak długo, jak długo ta więź istnieje. Ważne jest, aby utrzymać bliski związek z partnerem bez zbytniego nacisku na angażowanie się w seks tak często, jak to możliwe. - stwierdziła Amy Muise pracująca przy tym projekcie. 

Nie oznacza to jednak, że teraz trzeba rzadziej uprawiać seks. Seksuolodzy podkreślają, że nie ma żadnych norm w tej kwestii. Wszystko bowiem zależy od potrzeb partnerów. Zobaczcie także: Źródło: Cosmopolitan.co.uk
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Anka , Niedziela 22.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×