Islandzka nagość pod kontrolą

Na przekór liberalizującej się Europie, rząd w Islandii zadecydował o wprowadzeniu zakazu…striptease’u!

Islandzka nagość pod kontrolą

Parlament islandzki, Althingi, przegłosował ustawę zabraniającą organizowania rozbieranych show absolutną większością głosów - spośród posłów zgromadzonych na sali, żaden nie zagłosował przeciw nowej regulacji.

Islandia jest pierwszym krajem, który zdecydował się na takie rozwiązanie - poza pewnymi ograniczeniami obowiązującymi na terenie Watykanu i Andory, występy nagich tancerek są  legalne w całej Europie.

Steinunn Valais, członkini partii socjaldemokratycznej optująca za ustawą, powiedziała, że "podjęcie takich kroków to dobra decyzja, ponieważ większość kobiet pracujących w klubach ze stripteasem to ofiary handlu ludźmi lub innych form przemocy".

Co oczywiste, odmiennego zdania są właściciele takich lokali, którzy podkreślają, że na całej wyspie znajduje się zaledwie kilka tego typu miejsc, a rzekomy handel ludźmi jest jedynie pretekstem, mającym na celu zniszczenie branży erotycznej w Islandii.

- Zamykają kluby, bo myślą, że kobiety się prostytuują. Są przekonani, że działa tu jakaś zorganizowana grupa przestępcza. Przez 12 lat wokół mojego klubu węszyła policja i niczego nie znaleźli - powiedział Asgeir Davidsson, właściciel największego islandzkiego strip-clubu.

Osoby związane z branżą erotyczną już zapowiedziały, że będą próbowały obejść zakaz. - Co konkretnie politycy nazywają nagością? Czy mamy z nią do czynienia, kiedy dziewczyny tańczą w stringach?- zastanawiał się Davidsson.Źródło: news957.com

Przeczytaj również:

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne...

Kobiecy wytrysk

Prezerwatywa namierzonaDodał(a): Ola Wójcik , Poniedziałek 01.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paula2509
dokładnie:)
Dodano: 2011-10-12 18:09:09 Zgłoś nadużycie
szyszka094
również jestem za tym, właśnie przez takie miejsca niektóre młode i piękne dziewczyny są krzywdzone
Dodano: 2011-08-05 00:52:52 Zgłoś nadużycie
pilusx3
i bardzo dobrze ;D
Dodano: 2011-08-01 22:19:30 Zgłoś nadużycie
kobieta
I to popieram. ;)
Dodano: 2011-08-01 11:22:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×