Jak wzbogacić życie erotyczne?

Polepszenie życia erotycznego może być jednym z postanowień noworocznych. Oto kilka porad, jak to osiągnąć.

Jak wzbogacić życie erotyczne?

Postanowienia noworoczne nie muszą być restrykcyjne i kojarzyć się z ograniczeniami czy trudnymi do spełnienia zadaniami. Te, które można wprowadzić do sypialni, dadzą radość, przyjemność i umocnią związek. Oto ich propozycje.

1.  Zaplanowanie intymnych sesji 1 na 1


Randka, rozmowa, czułości, czy przygotowanie erotycznego scenariusza, który zaplanujesz ty lub partner to idealny sposób, by urozmaicić życie erotyczne. Dobrym pomysłem jest podsuwanie sobie pikantnych liścików, czy zabawa w losowanie "co tym razem zrobimy wieczorem". Jak często przeprowadzać takie sesje? Co najmniej raz w tygodniu! Choć gdy już się rozpocznie tę przyjemną grę, ciężko będzie się ograniczyć…

2.    Wprowadzenie zabawek erotycznych


Pogląd, że ludzie korzystający z gadżetów erotycznych są zboczeni i perwersyjni jest bardzo krzywdzący. Przez ślepą wiarę w takie opinie nie daje się sobie szansy na poprawę jakości życia erotycznego. - Korzystanie z zabawek erotycznych daje partnerom przyjemność i frajdę ze wspólnej zabawy. Zwiększa też szansę na lepsze poznanie potrzeb swojego partnera czy partnerki. Warto spróbować gadżetów, by przekonać się, że w łóżku czeka jeszcze wiele nieodkrytych przyjemności – podkreśla Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z marką Fun Factory, czołowym producentem zabawek erotycznych.

3.     Ćwiczenia na lepszy seks


W zdrowym ciele… więcej przyjemności! Ćwiczenie polegające na regularnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla umacnia i poprawia kondycję tej grupy mięśniowej, tym samym umożliwiając silniejsze przeżywanie doznań. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki stosowaniu kulek waginalnych, zwanych też kulkami gejszy lub smartballs, które umieszcza się w pochwie. - Ludzie dbający o kondycję fizyczną mają więcej ochoty i siły, by próbować bardziej wyrafinowanych pozycji seksualnych. Dlatego nawet codzienny 30-minutowy spacer z kijkami do nordic walkingu może pozytywnie wpłynąć na jakość życia seksualnego - dodaje ekspertka Fun Factory.

4.    Wzajemna troska o wygląd


Troska o siebie i o swoje ciała to świetna okazja, by dać sobie wyraz czułości. Sposobów jest wiele: przygotowanie kolacji z użyciem naturalnych afrodyzjaków, która zaostrzy apetyt na seksualne doznania, czy masaż relaksacyjny z użyciem olejku o pięknym zapachu, który może okazać się niezwykłą grą wstępną.

5.    Odkrywanie wspólnego hobby


Badania wskazują, że umacnianie relacji na innych niż erotyczna płaszczyznach także przekłada się na lepszy seks. Dlatego warto wybrać się w podróż w nowe miejsce, spróbować nowych sportów, wspólnych wędrówek po górach, czy udać się na koncert nowo odkrytego zespołu. Ludzie, którzy dzielą wspólne pasje i przeżywają wspólnie coś na nowo, a zwłaszcza  dostarczają sobie wspólnej podniety i ekscytacji poza sypialnią, mogą liczyć na większe emocje również w łóżku.Zobaczcie także:Źródło: Mat. opracowany przez markę Fun Factory
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 12.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
DELIKATNA99
Polecam wprowadzić sprawdzone http://www.alfabet-doznan.pl/53-zabawki-erotyczne, które służą mi do dziś!:) sprawdzony sklep, i mnóstwo super zabawek..
Dodano: 2016-02-02 10:29:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×