Jakie pozycje seksualne sprzyjają zajściu w ciążę?

Teoretycznie już sam seks prowadzi do zajścia w ciążę, ale są pozycje, które lekarze doradzają parom próbującym mieć potomstwo, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia. Oto one.

Jakie pozycje seksualne sprzyjają zajściu w ciążę?

Staracie się o dziecko? Niektórzy mają szczęście i od razu dochodzi do zapłodnienia, a inni muszą trochę dłużej o to "powalczyć". Warto wtedy skorzystać z podpowiedzi, jakie pozycje sprzyjają staraniu się o potomstwo. Na pewno te, w których łatwo o głęboką penetrację, aby nasienie jak najszybciej znalazło się przy szyjce macicy i dotarło do komórki jajowej.

Pozycja klasyczna


To najbardziej popularna pozycja, w której kobieta leży na plecach. Aby zwiększyć jej "skuteczność", można dodatkowo pod biodra podłożyć poduszkę, albo opleść partnera nogami.

Zobaczcie także: Pozycje seksualne, które mogą uszkodzić penisa

Pozycja z uniesionymi nogami


Warto lekko poeksperymentować. Aby plemniki miały ułatwioną drogę do komórki jajowej, kobieta leżąc na plecach powinna położyć nogi na ramionach faceta, albo oprzeć je o klatkę piersiową, dzięki czemu plemniki zbiorą się u ujścia szyjki macicy.

Pozycja na pieska


Kiedy kobieta przybiera taką pozycję, a partner jest z tyłu, pochwa opada w dół, dzięki czemu plemniki zbierają się przy szyjce macicy.

Zobaczcie także: Jak rozpoznać, czy mężczyzna będzie dobry w łóżku?


Pamiętajcie, że oprócz pozycji seksualnych można jeszcze inaczej pomóc plemnikom. Otóż po zakończonym stosunku warto poleżeć w pozycji poziomej przez ok. 15-20 minut, aby nasienie znalazło się jak najbliższej szyjki macicy. Grawitacja potrafi w takich przypadkach zdziałać cuda, dlatego warto też np. unieść nogi opierając je o ścianę, czy podłożyć pod pośladki poduszkę albo wałek.

Powodzenia!Zobaczcie także:
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 11.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×