Jakie są środki antykoncepcyjne dla mężczyzn?

Tak, to nie żart. Mężczyźni także mogą korzystać z antykoncepcji i nie jest to jedynie prezerwatywa.

Jakie są środki antykoncepcyjne dla mężczyzn?

Najwięcej mówi się o antykoncepcji dla kobiet niewiele wspominając o tym, że panowie także mają całkiem niezły wachlarz możliwości.

Wazektomia


Sperma jest transportowana przez nasieniowody. Zabieg wazektomii polega na założeniu szwów na nasieniowody, dzięki czemu sperma w czasie wytrysku nie zawiera plemników. Wazektomia nie wpływa na doznania seksualne, ani tym bardziej na popęd. Wykonuje się ją stosunkowo szybko, bo w ciągu ok. 10 minut, a charakteryzuje się skutecznością nawet w 99,9%. Przed wykonaniem tego zabiegu trzeba jednak mieć świadomość, że może on być nieodwracalny i jeżeli zamierzacie mimo wszystko kiedyś jeszcze mieć dzieci, warto się zastanowić nad oddaniem nasienia do banku spermy.

Zobaczcie także: Antykoncepcja - Co warto wiedzieć o środkach domacicznych?

Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn


Przyjęło się, że to kobiety mają przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jednak trwają badania nad stworzeniem ich także w wersji dla panów. Tabletki działałyby na plemniki i wpływały na to aby nie dojrzewały. Pomimo wielu prób, nadal nie opracowano tabletek, które dawałyby zadowalające efekty.

Zobaczcie także: Antykoncepcja niehormonalna - dostępne metody

Metody cieplnej antykoncepcji dla mężczyzn


Aby jądra prawidłowo produkowały plemniki, muszą mieć odpowiednią temperaturę - kilka stopni niższą niż ta we wnętrzu organizmu. Jeżeli zwiększymy temperaturę, zmniejsza się liczba produkowanych plemników. Istnieje kilka sposobów na przegrzanie jąder. Panowie mogą nosić specjalną, obcisłą bieliznę, czy np. zdecydować się na zabieg, w którym to jądra przez 10 minut są zanurzone w wodzie, w której działa się na nie falami ultradźwiękowymi. Co ważne, te metody są odwracalne.

Naturalna antykoncepcja dla mężczyzn


Najbardziej znaną metodą jest stosunek przerywany, ale nie zawsze się udaje. Ponadto można się zdecydować na wywołanie wytrysku wstecznego, aby sperma dostała się do pęcherza moczowego, ale wymaga to treningu i panowie niechętnie na to się decydują.Zobaczcie także:


Dodał(a): Anka P. , Piątek 11.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Wazektomia to świetne rozwiązanie dla osób, które mają już dzieci i chcą cieszyć się z bezpiecznego seksu. :) Jest to obecnie najepsza metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn.
Dla osób zainteresowanych wazektomią, posiadam kupon zniżkowy/rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii do doktora Siwika. Kupon oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: neomag.neomag@o2.pl
Dodano: 2016-03-25 13:49:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
nie prawda ja nigdy nie używałem gumki i nie używam wole naturalnie i pilnować się robię tak już od 19 lat
Dodano: 2015-09-12 15:07:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Faceci nie lubią chodzić do lekarza, brać leków dlatego gumka jest najlepsza i korzysta z niej 99% mężczyzn.

......................................
http://www.kamagra.org.pl
Dodano: 2015-09-11 13:48:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×