Kiedy dama kocha się sama

Masturbacja może być sposobem na przeżycie rozkoszy. Ale przede wszystkim na poznanie własnego ciała, jego reakcji. Dobrze też przenieść tak zdobytą wiedzę na grunt partnerski.

Kiedy dama kocha się sama

Niektóre z nas kochają się z partnerem, a potem, gdy on zaśnie, na paluszkach wymykają się do łazienki. Po co? Po orgazm. Jak wynika z "Raportu o seksualności Polaków" firmy Pfizer, jedynie 27 proc. kobiet osiąga ekstazę podczas stosunku z kochankiem, aż 40 proc. – tylko w pojedynkę. Prosto byłoby powiedzieć, że to wszystko przez to, że on – czyli mężczyzna – technicznie nie jest w stanie doprowadzić part- nerki do orgazmu. Wtedy wystarczyłoby mu pokazać: jak, co, i sprawa byłaby załatwiona. Problem jest jednak bardziej skomplikowany. Warto spróbować go rozwiązać – a droga do wspólnej rozkoszy może wieść przez masturbację.

Rozkosz za grubą szybą


U podstaw niemożności kobiety do osiągnięcia ekstazy w trakcie stosunku leży syndrom, który profesor Rachel Swift z Uniwersytetu Cambridge, autorka "Rozkoszy kobiet. Jak zatroszczyć się o swój orgazm i kochać się radośnie", nazywa zagadką niewidzialnej bariery. Swift stawia tezę: krępujemy się partnerów, nawet tych stałych. Ten wstyd jest jak gruba szyba oddzielająca nas od kolorowej krainy rozkoszy. Jak jednak większość barier – i tę można pokonać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, co sprawia, że w obecności kochanka pojawia się ta przeszkoda. Jednym z powodów może być wrażenie utraty kontroli podczas orgazmu. Nie jest łatwo pozwolić sobie na totalne rozluźnienie w obecności innej osoby – a tym właśnie jest ekstaza.

Drugim powodem jest brak akceptacji dla własnego ciała i nieznajomość jego reakcji. Jeśli krępujesz się nagości, w trak- cie zbliżenia będzie dręczyć cię myśl: czy w tej pozycji widać bliznę po wyrostku? Skórkę pomarańczową? Fałdkę na brzuchu? Rozstępy? Musisz poznać i zaakceptować siebie, to bardzo ważne!

Naucz się swojego ciała


Niezbędnym punktem programu poznawania siebie jest obejrzenie własnych genitaliów w lusterku. Tak, było to obśmiane już tysiąc razy, np. w filmie "Smażone zielone pomidory". To rzeczywiście zdaje się nie- mądre. Ale przecież pochwa to część ciała taka sama jak każda inna.

Przyjrzyj się jej: wejście do pochwy otoczone jest wargami sromowymi – fałdami, u góry znajduje się łechtaczka, taki guziczek. To, co widzisz, to tylko czubek – bynajmniej nie góry lodowej! Cała reszta łechtaczki, jej tkanka jamista, trzon, odnogi, spoczywa wewnątrz twojej pochwy jak klejnot w szkatułce. I jest niezwykle czuła na erotyczny dotyk!

Jak już obejrzysz – dotknij. Skup się na łechtaczce. Zbadaj, jaki dotyk ci odpowiada: pocieranie dłonią, drapanie, rytmiczne uderzanie? Niech będzie ci błogo – to wstęp do orgazmu.

Dalsze kroki na drodze nauki panowania nad orgazmem są już trudniejsze. Trzeba dawać sobie rozkosz na różne sposoby. Zaczynasz od pozycji leżącej, pieścisz się dłonią. Gdy nauczysz się osiągać ekstazę w ten sposób, spróbuj użyć jakiegoś przed- miotu: poduszki, zrolowanej pary skarpetek. Potem zrób to na siedząco, leżąc na brzuchu, na stojąco. Chodzi o to, byś sobie samej udowodniła, że twoja przyjemność nie jest uzależniona od jednego bodźca.

Przeczytaj również:

Orgazm przez wielkie "O"

Dlaczego kobiety udają orgazm?

8 x orgazm


Dodał(a): Redakcja , Poniedziałek 26.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
exactly !
Dodano: 2011-12-26 11:41:31 Zgłoś nadużycie
szyszka094
te abrakadabra nie spamuj tak bo pod każdym artykułem to jest
Dodano: 2011-12-24 13:57:41 Zgłoś nadużycie
Abrakadabra
Już działa! Jedyne takie, niepowtarzalne miejsce, gdzie żaden temat nie stanowi tabu! Gdzie możesz poznać nowego faceta albo babkę! Albo po prostu zarobić 2000 zł w jeden wieczór i to nawet nie wychodząc z domu!
http://sexycity.pl/polecam/82
Dodano: 2011-12-16 22:02:49 Zgłoś nadużycie
niezapominajka123
No ;)
Dodano: 2011-12-12 09:17:04 Zgłoś nadużycie
paula2509
dokładnie!;D
Dodano: 2011-12-11 09:31:38 Zgłoś nadużycie
no name
Zgadzam sie :) no ale nie wszyscy potrafia otwarcie rozmawiac ze swoim partnerem o tym czego oczekuja...
Dodano: 2011-12-08 16:46:58 Zgłoś nadużycie
dama
"Masturbacja może być sposobem na przeżycie rozkoszy.
Dobrze też przenieść tak zdobytą wiedzę na grunt partnerski. "
- TAK!
Dodano: 2011-05-03 13:45:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×