Kiedy kobiety mają najlepszy seks? Wyniki badania zaskakują...

Jak wynika z najnowszych badań, najbardziej satysfakcjonujący dla kobiet seks pojawia się w pewnym okresie ich życia. Sprawdź, o jakie konkretne lata chodzi!

bestsexiStock-504478244.jpg

Choć w dzisiejszych czasach wydaje się, że inicjacja seksualna, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, dokonuje się coraz wcześniej, wyniki ostatniej ankiety przeprowadzonej przez twórców aplikacji antykoncepcyjnej Natural Cycles na swoich użytkowniczkach wskazują na to, że aby przeżywać najbardziej satysfakcjonujący seks... wcale ny się spieszyć. 

Wyniki ankiet przeprowadzonych na 2600 kobietach wskazują bowiem, że najbardziej spełnione i usatysfakcjonowane ze swojego życia seksualnego są dopiero kobiety po trzydziestce, a szczyt spełnienia seksualnego wypada na 36. roku życia! Okazuje się, że to właśnie ta grupa wiekowa przeżywa wspaniały seks i doświadcza częstych i intensywnych orgazmów. 

Skąd tak, wydawać by się mogło, późny wiek w osiąganiu pełnej satysfakcji? U kobiet sfera seksualna jest szalenie delikatną sprawą. Jakość zbliżeń seksualnych zależy w naszym przypadku między innymi od tego, jakie przekonania na temat samej siebie, swojej seksualności i swojego ciała mamy, a to, jak wiemy u nastolatek i dwudziestokilkulatek może być jeszcze nieugruntowana. 

Z ankiety wynika, że seks jest dużo lepszy, gdy dobrze zdążyłaś już poznać siebie, znasz własne ciało, swoją wartość i masz elementarną dozę pewności siebie. Wtedy naprawdę możesz smakować każde zbliżenie seksualne i doświadczać prawdziwej rozkoszy

Cóż, wynik badania wydaje się zatem dość optymistyczny - okazuje się bowiem, że wraz z wiekiem jest... tylko lepiej!

Co o tym sądzisz? Zgadzasz się z wynikami ankiety? Czekamy na komentarze!

Zobacz też:

zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 11.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
A w dojrzałym wieku wypada uprawiać seks? Ależ tak: https://www.razem50plus.pl/article/132630/jak-sie-cieszyc-seksualnoscia-takze-po-50-tce-a-takze-po-60-tce-70-tce-i-jak-dlugo-chcesz

https://www.razem50plus.pl razem50plus.pl
Dodano: 2018-03-07 22:34:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×