Kiedy ona chce, a jego boli głowa

Na początku znajomości prawie nie wychodziliście z łóżka. Po latach waszą namiętność zastąpiła rutyna. Lub – gorzej – partner unika zbliżeń. Co to może oznaczać dla przyszłości związku? Zapytaliśmy o to seksuologa.

Kiedy ona chce, a jego boli głowa


W seksie mężczyzna jest  aktywny, a kobieta – uległa. To mit, który jednak nadal funkcjonuje. Uważa się, że zwykle to ona odmawia spełnienia małżeńskiego obowiązku, wykręcając się bólem głowy albo karząc partnera brakiem seksu za to, co zrobił albo czego nie zrobił. Gdy jednak facet – ten, który "zawsze chciał" – nagle ukradkiem przemyka do łóżka, a na zachętę: "Kochanie, mam ochotę się poprzytulać" sennie mruczy: "Nie dzisiaj, miałem ciężki dzień", w głowie partnerki zapala się czerwona lampka. Mijają kolejne dni, w sypialni nic się nie dzieje. Ona jest pewna, że on kogoś ma. Ale nie musi być to prawdą. Zwykle, jeśli partner, do tej pory aktywny seksualnie, nagle unika seksu, to sygnał, że problem dotyczy relacji w związku.

Redakcja: Dzwonią do redakcji czterdziestolatki, które na początku związku traktowały seks bardziej jako małżeński obowiązek, bo skupiały się na dzieciach, pracy. Dziś chcą się kochać, a mężowie nad igraszki w sypialni przedkładają internet albo drzemkę przed telewizorem. O co chodzi?

Wiesław Sokoluk: Małżeństwo jest najgorszym miejscem do uprawiania seksu.

O.: Dlaczego pan tak uważa?

W.S.: Bo to, co przed ślubem było świętością, w małżeństwie staje się codziennością. Partnerzy przestają dbać o pewien komfort współżycia. Ona nie wkłada już bielizny do zadań specjalnych, on nie skrapia się wodą kolońską, której zapach tak ją podniecał, a łóżko jest terenem małżeńskich "boksów" o niewyrzucone śmieci. Już nie są tak skoncentrowani na sobie, ponieważ dochodzą inne aspekty wspólnego życia, jak choćby organizacyjno-ekonomiczna płaszczyzna funkcjonowania związkuO.: Kto odbierze dzieci ze szkoły, skąd wziąć pieniądze na rachunki?

W.S.:
I wtedy seks schodzi na dalszy plan. Partnerzy mogą nie być już dla siebie tak bardzo atrakcyjni.

O.: Ona w łóżku z maseczką na twarzy, on w rozciągniętej piżamie?

W.S.: Czyli proza życia. Dodatkowo dla wielu mężczyzn wiek średni to czas poważnego kryzysu indywidualnego. On już dokładnie wie, ile jest wart. Jego życiowy bilans wypada często okrutnie. Ma świadomość, co do tej pory zrobił, a czego nie zrobił i nigdy nie zrobi. Ten wynik meczu ze światem jest dla mężczyzny bardzo ważny. I, niestety, miłość czy kobiecy apetyt na seks niewiele mogą zmienić.

Wiesław Sokoluk, seksuologPrzeczytaj również:

Dlaczego on nie chce się kochać?

Blisko w seksie

Tajemnice z małżeńskiej alkowy


Dodał(a): Redakcja , Czwartek 15.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Abrakadabra
Już działa! Jedyne takie, niepowtarzalne miejsce, gdzie żaden temat nie stanowi tabu!
http://sexycity.pl/polecam/82
Dodano: 2011-12-16 22:00:36 Zgłoś nadużycie
niezapominajka123
Aha ;)
Dodano: 2011-12-15 09:45:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×