Kiedy powiedzieć "stop"

Obydwoje lubicie seks i uważacie, że eksperymenty w sypialni to doskonała recepta na rutynę. Twój partner jest bardziej frywolny i ochoczo proponuje ci coraz odważniejsze igraszki. Zaliczyliście już gadżety z seks shopu, seks na plaży i wspólne oglądanie pornosów. Ale kiedy twój Eksperymentator zaproponował ci nakręcenie waszych intymnych ekscesów domową kamerą poczułaś, że tego już za wiele. Ale jak powiedzieć: stop?

Kiedy powiedzieć stop

W sypialni jesteśmy coraz bardziej odważni i bezpruderyjni. Potrafimy rozmawiać o seksie, lubimy eksperymentować i mamy apetyt na coraz więcej. Świetnie. W seksie dozwolone jest wszystko pod warunkiem, że obydwoje macie na to ochotę i wewnętrzną zgodę. Seks nie znosi przymusu i poświęcenia. Jeśli zgadzasz się na propozycje partnera, bo boisz się odmówić, ale czujesz się zażenowana – uważaj. Taki seks bardzo szybko przestanie być przyjemnością a stanie się przymusem.

W sypialni musisz być w zgodzie przede wszystkim z samą sobą. Bo łóżko to miejsce, w którym tak naprawdę jesteśmy nadzy (dosłownie i w przenośni), a przez to bezbronni i podatni na zranienie. Ochota na odważne eksperymenty pojawia się tylko wtedy, gdy macie do siebie nawzajem zaufanie, czujecie się ze sobą bezpiecznie i macie gwarancje obopólnej wierności. Ale gotowość do eksperymentowania to także skutek wychowania, stosunku do seksu waszych rodziców, wyznawanych wartości i poprzednich doświadczenia w tej dziedzinie.

Seks nie znosi również nacisku, obowiązku i szantażu. Relacja seksualna to pewnego rodzaju wymiana: dajesz coś, po to by dostać coś w zamian. Warto wiedzieć co wymieniasz i czego oczekujesz. Czy to, co chcesz dostać od partnera leży w zakresie jego możliwości, a to co chcesz mu dać, jest dokładnie tym, czego potrzebuje? Nie warto robić niczego na siłę. Upodobania w sypialni to bardzo indywidualna sprawa. Czy wiecie co każde z was lubi, a na co się nie zgadza? Jeśli nie lubisz śledzi, a partner lubi ciebie, to po prostu nie częstuje cię znienawidzonym daniem, a daje ci coś, na co masz ochotę. Pod warunkiem, że zna twoje upodobania.


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 27.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Airesa
Ja także się zgadzam ;)
Dodano: 2011-06-30 22:09:11 Zgłoś nadużycie
no name
Zgadzam się w pełni z poprzedniczką :]
Dodano: 2011-06-28 20:15:19 Zgłoś nadużycie
passionfruit
Wideo lepiej nie nagrywać, bo za parę lat możemy zostać gwiazdą i rzucić partnera, który sprzeda je mediom :))
Dodano: 2011-06-27 21:52:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×