Kiedy powinien być ten "pierwszy raz"?

Zasada trzech randek? Im szybciej tym lepiej? A może po ślubie? Kiedy iść do łóżka z nowym facetem?

Kiedy powinien być ten "pierwszy raz"?

Kiedy powinien być ten "pierwszy raz"?Znajomy ostatnio zapytał mnie po jakim czasie poszłabym z facetem do łóżka. Niby proste pytanie, ale jak przyszło mi na nie odpowiedź to zaczęłam kręcić się wokół własnej osi. A facet jak to facet oczekiwał prostej i konkretnej odpowiedzi.

- "No kino i kolacja wystarczy?" - pyta

- "No dobra to, kawa, kino i kolacja?"

Mam znajomą, która uznaje zasadę trzeciej randki. Nie zawsze się do niej stosuje, ale według niej każdy facet, na trzeciej randce oczekuje, że "coś" będzie. 

Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach!

Są i dziewczyny, które wolą mieć to za sobą i wiedzieć na czym stoją, albo żyją pełnią życia i robią to na co mają ochotę nie myśląc przy tym co wypada a czego nie.

Rzadko zdarzają się mężczyźni, którzy odmówiliby kobiecie seksu na pierwszej randce, ale nie jestem pewna czy to dobra droga do utworzenia poważnego i zdrowego związku. Większość facetów nie będzie traktować takiej dziewczyny poważnie. "Skoro od razu poszła ze mną do łóżka, to pójdzie z każdym" - myślą. Dlatego nie zdziwiłabym się, gdyby pomimo udanego w naszym mniemaniu wieczoru, telefon milczał.

Weronika Rosati za oceanem - kliknij i przeczytaj


No ale w takim razie kiedy jest ten odpowiedni moment? Oczywiście wszystko zależy od osoby, temperamentu i stopnia w jakim podoba nam się ten czy inny chłopak. Będziemy zwlekać z tym zbyt długo, to nazwie nas cnotką, albo wystraszy się zobowiązań. Nie będziemy czekały, to będziemy mieć wyrzuty, czy aby na pewno dobrze zrobiłyśmy i za każde jego późniejsze dziwne zachowanie będziemy obwiniać seks, który miał miejsce zbyt wcześnie (albo zbyt późno...).

Wydaje mi się, że tak na prawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie planujmy co, gdzie, kiedy i jak. Na każdą randkę zakładajmy ładną bieliznę (przezorny zawsze ubezpieczony ;)) a dzięki niej nawet w ubraniu będziemy czuły się zmysłowo i kobieco. W ten sposób oszczędzimy sobie również rozczarowania kiedy to zaplanujemy sobie w myśli datę, przygotujemy się fizycznie i psychicznie, a potem z jakiegoś powodu nic z tego nie będzie.

Moda na sztuczne rzęsy - kliknij

Moim zdaniem na pewno warto jest trochę poczekać. Mężczyźni nie lubią kiedy podsuwa im się coś na tacy. Na pewno bardziej docenią coś, co kosztowało ich odrobinę wysiłku. Natomiast jeśli nie szukacie partnera, a jedynie chwilę rozkoszy to jedyne co mogę doradzić: trzymajcie się z dala od przyjaciół, byłych chłopaków i facetów którzy spali z połową miasta. I oto w ten właśnie sposób wracam do punktu wyjścia: bo skoro tych trzymać z daleka, to których trzymać "z bliska"?!

Kliknij i przeczytaj: Mój facet wygląda "lepiej" niż ja


ID galerii:349

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto:Thinkstock

Dodał(a): Joanna Szczepan , Piątek 08.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MariolciaK
uwazam ze jak oboje chca to nie ma na co czekac;)
Dodano: 2013-07-24 11:38:58 Zgłoś nadużycie
runa
wtedy kiedy masz na to ochote, tu mówimy o dorosłych ludziach a nie dzieciach żeby czekać nie wiadomo na co
Dodano: 2013-03-27 13:30:31 Zgłoś nadużycie
marrika2
Co to za pytanie w ogóle? Nie ma na nie ,,prawidłowej" odpowiedzi! To zależy od wielu czynników. Poza tym mnie nie obchodzi opinia innych. Co z tego, że np. on ode mnie oczekuje współżycia?
Dodano: 2013-02-23 00:54:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×