Kiedy w małżeństwie brakuje seksu

Od kilku lat nie uprawiamy seksu z mężem. Wstydzę się mu powiedzieć, że chciałabym znów to robić. Jak sobie z tym poradzić?

Kiedy w małżeństwie brakuje seksu

Kiedy w małżeństwie brakuje seksu


Witam, chciałaby Pani powrócić do współżycia z mężem. Rozumiem, że rozmowa na ten temat czy poczynienie pierwszych kroków w tym kierunku może budzić pewne skrępowanie.

Po dłuższej przerwie to trochę jak zaczynanie współżycia na nowo. Dla wielu osób łatwiejsze jest stopniowe wkraczanie w swoją seksualność. Proponowałabym Państwu zacząć od odzyskania bliskości fizycznej, na przykład od poleżenia przy sobie, potrzymania się za ręce, pocałunków – najpierw tych niewinnych, później tych bardziej namiętnych. Po odkryciu, że druga strona jest blisko, warto wprowadzać kolejne elementy związane z bliskością, namiętnością i erotyką.


Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach seksualnych!

Jeśli wolałaby Pani zacząć od rozmowy z mężem o Państwa seksualności, może łatwiej by było rozpocząć od rozmowy o filmie, w którym para szuka swojej namiętności (na przykład "Dwoje do poprawki"). Rozmawianie o innych jest zwykle bezpieczniejsze i bardziej komfortowe niż mówienie o sobie. W naturalnym sposób można nawiązać do Państwa sytuacji na przykład pytaniem czy mężowi nie brakuje tej sfery życia.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest zaaranżowanie sytuacji, w której będziecie mogli Państwo swobodnie i spokojnie porozmawiać, na przykład podczas wspólnej kolacji. Podczas tak intymnej sytuacji może Pani sprowadzić rozmowę na elementy Państwa związku, których Państwu brakuje. W ten sposób będzie mogła Pani zacząć rozmowę o tym, że jedną z tych rzeczy jest seks i chciałaby Pani do niego wrócić. 

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Zdaję sobie sprawę, że rozmawianie o seksie nie jest łatwe, szczególnie po paru latach przerwy. Najtrudniej jest zwykle rozpocząć mówić o swoich potrzebach, o cielesności i seksie. Myślę jednak, że warto podjąć ten wysiłek, skoro dzięki temu możecie Państwo odzyskać tą wspaniałą sferę swojego związku.
ID galerii:349Marta Kołacka

Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 05.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×