Kilka ciekawostek o prezerwatywach

Wydaje się wam, że już wszystko wiecie o kondomach? Sprawdźcie.

Kilka ciekawostek o prezerwatywach

Tematy seksu są poruszane coraz śmielej, ale czy aby na pewno wszystko wiecie o prezerwatywach? Mamy dla was kilka ciekawostek. 

1. Wasi znajomi powtarzają, że nie wyobrażają sobie seksu bez zabezpieczenia? Czy aby na pewno? Okazuje się, że tylko 5% ludzi na całym świecie tak naprawdę używa prezerwatyw. Aż trudno w to uwierzyć. W końcu kondomy chronią przed wieloma chorobami. 

2. Wydaje się wam, że prezerwatywa, to po prostu prezerwatywa i nie macie w czym wybierać? Otóż macie do wyboru cztery rodzaje: latekstowe, bezlateksowe, prezerwatywy dla kobiet, jak i te wykonane z jagnięcych jelit. 

3. Opony i prezerwatywy to jedna rodzina? W pewnym sensie. Pierwszy kondom powstał w czasie wulkanizacji opon w fabryce Charlesa Goodyeara.

4. Prezerwatywy nie zmieniły swojego wyglądu od 1855 roku! Zmieniono tylko materiał do ich produkcji - od 1920 roku używa się lateksu. 

5. Badania pokazują, że 25% małżeństw po 40. roku życia korzysta z prezerwatyw. Z kolei wśród singli to 33% przyznaje się do ich stosowania. Czyżby wiek i stan cywilny grały tu ważną rolę?

6. Wasze koleżanki twierdzą, że zakup prezerwatyw zostawiają facetom? Nie wiemy, czy im wierzyć, ponieważ badania sprzedażowe wykazują, że to właśnie panie zakupują ok. 40-50% kondomów. 

7. Wiele się mówi o edukacji seksualnej w szkole, jednak okazuje się, że tylko 1/3 uczniów przyznaje, że na zajęciach została poruszona tematyka stosowania prezerwatyw. Reszta licealistów nie wie, jak ich używać. 

Zobaczcie także: JAKĄ METODĘ ANTYKONCEPCJI WYBRAĆ PRZY PIERWSZYM RAZIE?

8. Największa dostępna prezerwatywa to the G31 marki TheyFit. Jeśli wierzyć reklamie, pomieści penisa o obwodzie paczki chipsów Pringles.

9. Bill Gates pracuje nad ulepszeniem prezerwatyw. Dokładnie zajmuje się tym jego fundacja, która przyznaje granty w wysokości 100 tys. dolarów tym, którzy przedstawiają ciekawe pomysły na udoskonalenie kondomów. 

Wiedzieliście o tym? 

Zobaczcie także: Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 29.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×