Kobiety pięknieją, mężczyźni… niekoniecznie

Analizując obowiązujące w danym okresie standardy estetyczne, naukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego doszli do wniosku, że z każdym pokoleniem rodzi się coraz więcej pięknych kobiet, podczas gdy wygląd mężczyzn pozostaje na tym samym, niezmiennym od dziesięcioleci poziomie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta- to ewolucja.

Kobiety pięknieją, mężczyźni… niekoniecznie

Ewolucja determinuje zmiany w obrębie gatunku, tak, aby zwiększyć szanse na jego przetrwanie. Dlatego właśnie kobiety pięknieją. Okazuje się bowiem, że atrakcyjne panie mają o 16% więcej dzieci oraz rodzą więcej dziewczynek, które idą w ślady swoich ślicznych rodzicielek. Ty samym, zwiększa się populacja i gatunek ludzki ma szansę na przetrwanie. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zdecydowanie wyklucza możliwość zostania w przyszłości mamą. "Ciężar" przedłużenia gatunku spoczywa więc na pięknych paniach oraz, oczywiście, mężczyznach.


Panowie jednak, jak dowodzą naukowcy z Finlandii, powinni, jak mówi stare powiedzenie, być tylko trochę ładniejsi od diabła. I to wystarczy. Od ich fizjonomii  w marginalnym stopniu zależy bowiem sukces reprodukcyjny. Mężczyźni muszą być natomiast zaradni i gotowi zapewnić partnerce i potomstwu bezpieczeństwo.

Atrakcyjność fizyczna obojga rodziców zwiększa natomiast szanse na narodziny córki o ponad 25 %! Specjaliści z zakresu biologii zaznaczają, że relatywnie rzadko dochodzi do spotkania dwóch osobników o wybitnej urodzie (czyżby była to kwestia niedoboru przystojnych mężczyzn?), co ma swoje plusy – zbyt duża liczba par o wysokim stopniu atrakcyjności, mogłaby zaburzyć proporcje całej populacji na niekorzyść mężczyzn. 

Wynika z tego kolejna konkluzja fińskich badaczy – brzydcy mężczyźni także są potrzebni!

Źródło style.uk.msn.com

Przeczytaj również:

Bujaj się! 

Ciało jak narkotyk

Lepsze od pigułki? 


Dodał(a): Edyta Złomaniec , Poniedziałek 08.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaudia300894
no no
Dodano: 2011-10-02 11:15:40 Zgłoś nadużycie
pilusx3
o proszę ;)
Dodano: 2011-08-08 13:39:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×