Komiksy erotyczne dla kobiet

Komiksy erotyczne są bardzo powszechną formą przekazu erotycznego w Japonii. Nie jest to jednak zwykły komiks erotyczny. Gatunek o nazwie yuri przeznaczony jest dla par lesbijskich. Określa więc relacje między kobietami i dziewczynami.

komiksy erotyczne

Yuri jest w Japonii bardzo znany, a tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Historie, które ukazywane są w komiksach typu yuri są związane z silnymi emocjami łączącymi lesbijskie pary. Oczywiście pikanterii dodają barwne rysunki i teksty poruszające intymne aspekty życia kobiet.

Dlaczego komiksy japońskie ukazują głównie relacje łączące panie? Uwzględnić należy tutaj historię, która kształtowała na przestrzeni wieków pewne ważne wątki lesbijskie. Były to istotne elementy kultury i sztuki japońskiej. Może więc właśnie stąd tak ciekawa forma "lektury erotycznej" dla tamtejszych niewiast.  Być może trudno niektórym w to uwierzyć, bo wydawać by się mogło, że Japończycy są raczej powściągliwym narodem jeśli chodzi o erotyczne aspekty życia. Tymczasem, komiksy tego typu faktycznie przewijały się przez kulturę Japonii już w czasach cesarskich.

Jak mówi historia, wielu samurajów musiało często opuszczać swoje domy na wiele miesięcy. Kobiety zostawały wtedy zupełnie same i to właśnie w damskim towarzystwie  musiały spędzać czas. Zajmowały się nie tylko rzeźbiarstwem, ale również oddawały uciechom romansowania ze sobą. W wyniku takich "związków" powstało wiele powieści o uczuciu lesbijskim i relacjach, jakie łączyły japońskie kobiety. Potem powstawały coraz to ciekawsze malowidła i rysunki, które następnie ukazywane były w formie komiksu i stanowiły ważny wątek życia erotycznego pań.

Tekst: Iza Hofman
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Seksowne afrodyzjaki

Seks w pracyDodał(a): Iza Hofman , Poniedziałek 26.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
krysia87
a to ciekawostka
Dodano: 2013-08-23 16:36:42 Zgłoś nadużycie
runa
też je lubie :)
Dodano: 2013-03-15 13:09:34 Zgłoś nadużycie
keczi
hehehe a to ciekawe
Dodano: 2012-11-16 12:42:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×