Kształt kobiecej twarzy zdradza to jaki jest jej temperament w łóżku?

Jest wiele czynników, po których można próbować określić temperament kobiety w sypialni, ale czy wiecie, że kształt twarzy również do nich należy? Zobaczcie co mówią naukowcy!

rysy twarzy kobiety.jpg

Kształt kobiecej twarzy zdradza to jaki jest jej temperament w łóżku?

Naukowcy poprzez wiele rzeczy próbują określać temperament w sypialni. Istnieje nawet teoria, która dowodzi, że to, jaki smak lodów lubimy, pokazuje co preferujemy w łóżku. Tym razem jednak badacze postanowili skupić się na twarzy i to kobiecej twarzy.

Niedawno opublikowano w czasopiśmie Personality And Individual Differences dość zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych przez grupę psychologów. Otóż okazało się, że kobiety z mocno zarysowaną i wysuniętą szczęką są uważane za bardziej rozwiązłe niż te o delikatniejszych rysach.

Zobacz też: CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O LIBIDO? POZNAJ KILKA WAŻNYCH I CIEKAWYCH FAKTÓW 

Naukowcy zaprosili do badania grupę kobiet, które poproszono o wypełnienie ankiety na temat ich życia seksualnego. Wyniki okazały się dość zaskakujące i potwierdzające postawioną tezę. Panie, których rysy twarzy były bardziej zarysowane, a podbródki bardziej wysunięte do przodu w ankietach zadeklarowały bardziej kolorowe i bujne życie erotyczne.

 

Kolejnym etapem badań było pokazanie zdjęć uczestniczek badania wybranej grupie ludzi, których poproszono o próbę określenia temperamentu kobiet. Osoby te nie znały jednak wyników przeprowadzonych wcześniej ankiet. Wyniki jednak okazały się bardzo podobne. Z czego to wynika?

Za bardziej zarysowany podbródek oraz zaznaczoną linię szczęki u kobiety odpowiada większa ilość testosteronu, co również może mieć wpływ na większe libido. Podświadomie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tych naturalnych i odwiecznych uwarunkowań, dlatego oceny ludzi pokryły się z wynikami ankiet.

Zobacz też: CHCESZ MIEĆ CUDOWNY SEKS? OTO 5 RAD, KTÓRE CI W TYM POMOGĄ 

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że kształt kobiecej twarzy nie jest wyrocznią i jedynym słusznym wyznacznikiem jej seksualnego temperamentu. Może być to ciekawą wskazówką, jednak na wysokość kobiecego libido wpływa tak wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, że wyniki badań opublikowane w czasopiśmie traktować należy z przymrużeniem oka.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 11.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Skoro nie jestes rozwiazla, to slabo lubisz seks;)
Dodano: 2015-04-09 19:47:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak , powiedzieli mi to, a dokładnie że ze mną im najlepiej. ale chwila; stwierdzam że chyba nie mam wysuniętej szczęki tylko tak mi się zdawało ;-)
Dodano: 2015-04-07 12:58:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
mialas 2 facetow i piszesz ze "faceci Cie uwielbiaja"....
Dodano: 2015-04-05 14:58:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja mam lekko wysunietą i to sie zgadza , uwielbiam seks i faceci mnie uwielbiają co nie oznacza ze jestem rozwiazla bo nie. Miałam 2 partnerów w życiu i nie nie zdradzam.
Dodano: 2015-04-01 14:49:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
to by się zgadzało Angelina Jolie ma mocno wysuniętą szczękę
Dodano: 2015-03-27 19:51:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×