Magia pierwszego razu

Pierwsze doświadczenia seksualne są jak pieczęć, wzorzec na stałe zapisany w twoim ciele, który, mniej lub bardziej świadomie powtarzasz w swoim dorosłym życiu erotycznym. Pierwszy pocałunek, zapach pierwszego partnera, muzyka, która towarzyszyła ci, kiedy kochałaś się po raz pierwszy – tego nie zapomina się nigdy.

Magia pierwszego razu

Nawet jeśli twój "pierwszy raz" to nie jest doświadczenie, o którym chciałabyś pamiętać, bo odbył się byle jak, byle gdzie, z byle kim, to pewne elementy tego doświadczenia takie jak: pozycja, w której się kochałaś, zachowanie partnera, uczucia które ci towarzyszyły, doznania zmysłowe na zawsze zostaną w pamięci twojego ciała. Bo zgodnie z prawem wdrukowania, wszystko co przeżywasz po raz pierwszy, staje się niejako modelem nie do wymazania, powtarzanym w przyszłości. Dlatego podświadomie tęsknisz do tamtego pierwszego razu, tylko dziś chciałabyś przeżyć go bardziej świadomie i z innym mężczyzną.

Seksualna metryka


Dzieci także mają swoją erotykę, taką pierwotną, spontaniczną i prawdziwą. Nie wstydzą się swojego ciała, a przyjemność czerpana z dotykania, przytulania, całowania staje się pierwszym krokiem na drodze budzącej się seksualności. Pierwsza zabawa w doktora i reakcja na nią dorosłych, pierwsze trzymanie się za rękę, pierwsze pocałunki – to ważne zmysłowe przeżycia, które otwierają cię na doznawanie przyjemności, radości, ciekawości i seksualnej satysfakcji. To przeżycia, które płyną głównie z twojego ciała.

Później budzi się twoje serce. Masz naście lat i zakochujesz się pierwszą niewinną miłością. Pragniesz romantycznych spacerów o zachodzie słońca, głębokich wyznań, poważnych planów na przyszłość. W tym czasie seks schodzi na plan dalszy. Prawdopodobnie, kiedy masz swój pierwszy raz, twoje ciało i serce są z dwóch różnych bajek. Być może twoja inicjacja seksualna była dowodem miłości, na który nie byłaś jeszcze gotowa, ale zrobiłaś to dla ukochanego.

Dla niego wasze intymne zbliżenie było jedynie sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego, bo w tym wieku tak to właśnie wygląda. Być może zaraz potem rozstaliście się w poczuciu rozczarowania i zawiedzenia. Tak to bywa z pierwszymi miłościami, ale pamięć o pierwszym razie na zawsze w was pozostała. Masz szansę obudzić ją w dorosłym życiu, tym razem z partnerem, przy którym czujesz się na tyle bezpiecznie, by w kontakcie seksualnym zintegrować ciało, serce i duszę.


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 27.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
passionfruit
Ja tam swojego pierwszego razu za bardzo nie pamiętam
Dodano: 2011-07-28 14:38:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×