Minusy wirtualnego seksu

Wirtualny seks to zjawisko, które już od jakiegoś czau gości w naszym życiu. Niektórym sprawia wiele radości i przyjemności, ale pamiętajmy, że wiążą się z nim również zagrożenia.

wirtualny seks


Cyber seks jest zjawiskiem, które występuje najczęściej wśród kochanków żyjących w zupełnie innych częściach świata, ale także wśród ludzi zupełnie sobie obcych mieszkających w tym samym mieście. W wielu przypadkach jest to dla nich jedyna szansa na intymne zbliżenie w tym samym miejscu i czasie.

Niestety, wirtualny stosunek może powodować poważne uszczerbki na zdrowiu psychicznym. Ludzie, którzy często korzystają z tego typu uciech są narażeni na depresje czy stres. Co więcej, zjawisko cyber seksu niesie za sobą pewien rodzaj uzależnienia, jak narkotyki czy alkohol. Mężczyźni należą do największej grupy ryzyka, spędzając niemal całe dnie na oddawaniu się seks pokusom. Niejednokrotnie są to dobrze wykształceni panowie pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. W dodatku wpadają w wielkie niezadowolenie, gdy nie znajdą w sieci takiego seksualnego przeżycia, jakiego oczekują.

Mężczyźni spędzają średnio 12 godzin tygodniowo na seks pogawędkach lub uczestniczą w cyber seksie przy użyciu kamery. Gdy wirtualny seks przeradza się w internetowy romans, wiele związków kończy się poważnym kryzysem, a nawet rozwodem.

Terapeuci coraz częściej informują o rosnącej liczbie pacjentów uzależnionych nie tylko od cyber seksu, ale samego Internetu. Niestety,często anonimowość, na którą można sobie pozwolić w sieci prowadzi nawet do  rozpowszechniania pornografii dziecięcej, czy prawdziwych spotkań o charakterze seksualnym.


Źródło: trcb.com

Przeczytaj również:

Palce mówią prawdę o mężczyźnie.

Co łączy buty i orgazm?

Dieta godna pożądania.Dodał(a): Marcelina Romańska , Wtorek 03.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×