Na ilu potencjalnych partnerów seksualnych jesteśmy narażeni? Ten kalkulator to obliczy

Czy zastanawialiście się kiedyś z iloma potencjalnymi partnerami do tej pory uprawialiście seks? Odpowiedź może was mocno zaskoczyć...

kalkulator partnerów seksualnych.jpg

Na ilu potencjalnych partnerów seksualnych jesteśmy narażeni? Ten kalkulator to obliczy

 

Seks to sfera, o której mówimy coraz bardziej otwarcie. Nie dziwi więc zatem fakt, że cała sfera wokół rozwija się coraz mocniej. 

Ilość partnerów seksualnych to prywatna sprawa każdego z nas i czasem nawet w udanym związku nie chcemy się nią dzielić. To jednak nie do końca jest jedynie nasza sprawa, zwłaszcza, gdy liczba osób, z którymi współżyliśmy jest dość znacząca, dlaczego?

Zobacz też: JAK CZĘSTO PARY UPRAWIAJĄ SEKS? NAJNOWSZE STATYSTYKI ZASKAKUJĄ 

Każdy realny partner, pociąga za sobą także kilku potencjalnych. W ten sposób różne choroby czy bakterie przenoszone drogą płciową mogą się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Zatem liczba naszych kochanków to nie wszystko. Jak policzyć zatem ilu potencjalnych partnerów mieliśmy?

 

Firma LloydsPharmacy postanowiła stworzyć coś, co pomaga określić tę liczbę za pomocą The Sex Degrees of Separation calculator. Stworzony kalkulator nie tylko policzy liczbę potencjalnych partnerów seksualnych, na podstawie liczby kochanków i lat współżycia, ale także określi ryzyko wystąpienia u nas chorób przenoszonych drogą płciową.

Zobacz też:  SEKS - CZEGO NAJCZĘŚCIEJ ŻAŁUJĄ KOBIETY, A CZEGO MĘŻCZYŹNI? OTO WYNIKI BADAŃ

- Kalkulator pokazuje, jak można być narażonym na choroby przenoszone drogą płciową, i jak ważny jest bezpieczny seks. Nawet przy użyciu prezerwatywy nadal jesteśmy narażeni na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak brodawki i opryszczki - twierdzi firma produkująca kalkulatory.

Zobacz też: 3 POZORNIE DZIWNE RZECZY, KTÓRE ZAPEWNIĄ CI JESZCZE LEPSZY SEKS 

Aby poznać liczbę potencjalnych partnerów trzeba podać wiek, w którym rozpoczęliśmy życie seksualne, to ile lat mamy aktualnie oraz z iloma osobami spaliśmy do tej pory. Wyniki mogą być naprawdę zaskakujące, co pokazuje ten przykład: kobieta, która rozpoczęła współżycie w wieku 16 lat, aktualnie ma 19 i miała zaledwie jednego kochanka ma - według kalkulatora - 137, 548 potencjalnych partnerów seksualnych.

Warto zatem zadbać nie tylko o higienę zewnętrzną, ale także o to, by badać się regularnie, najlepiej po kontakcie z każdym nowym partnerem.

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 23.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Co za bzdury:(((((
Dodano: 2016-01-26 17:02:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×