Nie dzisiaj, kochanie

W życiu wielu par nadchodzi taki moment, kiedy seks przestaje być spontaniczny i namiętny. Traktujecie go jak małżeński obowiązek i stosujecie politykę uników. Zamiast szukać kolejnych wymówek, lepiej sprawdź, dlaczego seks nie sprawia wam już przyjemności.

Nie dzisiaj, kochanie


"Kochanie, nie dzisiaj, bo boli mnie głowa" – mówisz ty. "Ciebie zawsze coś boli" – narzeka on i odwraca się plecami. Czujesz się niezrozumiana. A przecież... ciężki dzień w pracy, późna pora, chore dziecko za ścianą. Mogłabyś wymienić wiele przyczyn coraz rzadszego uprawiania przez was seksu. Jednak seksuolodzy przekonują, że tak naprawdę uniki w sypialni to nie kwestia codziennego stresu czy braku czasu. Oto prawdziwe powody, dla których w sypialni często wygasa namiętność.

Brak zaangażowania

Mężczyzna może kochać się zawsze i wszędzie, kobieta tylko wtedy, gdy ma odpowiedni nastrój. W trakcie możesz oczywiście rozmyślać o kłótni z przyjaciółką albo jutrzejszych zakupach, ale twoje ciało nie będzie odczuwało przyjemności, a wasz seks szybko stanie się rutyną. Taki kontakt niewiele ma wspólnego z bliskością. Udany seks angażuje ciało, serce i duszę. Nie jest gimnastyką. 

RADA: Jeśli chcesz, by seks był przyjemnością, koncentruj się w sypialni na tu i teraz. Myśl jedynie o tym, że jesteś blisko z mężczyzną, którego kochasz. Nic innego w tej chwili nie jest dla ciebie ważne. Poczuj swoje ciało, sprawdź, jaki dotyk lubisz, co cię podnieca. To prawda, że seks może w cudowny sposób poprawić nastrój, ale tylko wtedy, gdy w pełni poddasz się miłosnemu uniesieniu.

Pielęgnowanie pretensji i urazów

Rozczarowania, drobne nieporozumienia i różnice zdań zdarzają się w najlepszym małżeństwie. Jednak często są zamiatane pod dywan, bo brak czasu, odwagi. A atmosfera w sypialni jest konsekwencją tego, co dzieje się między wami na co dzień. Nierozwiązane konflikty, napięcia wyłażą podczas intymnego zbliżenia jak duchy z szafy. Seks "na pogodzenie się" jest dobrą metodą, ale jedynie od czasu do czasu, gdy nie ma między wami zadawnionych pretensji, rozczarowań.

RADA: Kłócić trzeba się umiejętnie. Jeśli masz o coś do partnera pretensje, powiedz to w żartach, napisz na kartce (byle nie w formie wyrzutów). Umówcie się, że raz w miesiącu sprzątacie to, co znajduje się pod dywanem.

Różnica temperamentów

Twój partner kładzie się spać tuż po dobranocce, ty właśnie wieczorem jesteś najbardziej aktywna. Efekt? Mijacie się w sypialni. Przecież nie będziesz budzić go w środku nocy. Rano zaś, gdy on próbuje cię czule przywitać, marzysz wyłącznie o kawie. No cóż, musicie znaleźć jakiś kompromis.

RADA: Umówcie się, że np. o godzinie 22 robicie sobie przerwę na bycie razem. Usiądźcie na kanapie, choćby po to, żeby porozmawiać o minionym dniu (tylko nie o problemach). To czas relaksu we dwoje. Włączcie nastrojową muzykę i może pojawi się apetyt na coś więcej...


Dodał(a): Marta Śliwińska , Środa 28.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
Warto przeczytać! : ) ciekawy artykuł.
Dodano: 2011-12-28 11:58:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×