Ochota na seks - Jak podnieść libido?

Czasem ochota na seks nie jest tak wysoka jak byśmy tego chcieli. Co może powodować spadek libido?

niskie libido2.jpg

Ochota na seks - Jak podnieść libido?

 

Na temat seksu wiemy coraz więcej. Chcemy, by jego jakość się podnosiła, dlatego nie boimy się szukać i zdobywać informacji w tym temacie.

Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że nasze codzienne nawyki mają naprawdę duży wpływ na nasze libido. Jak zwiększyć ochotę na seks? Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych kroków, oto one.

za mało snu

Jeśli sypiamy za mało zmniejsza się nie tylko nasza produktywność w pracy, ale także chęć na seks. Brak odpowiedniej ilości snu sprawia, że nasz organizm nie jest w pełni sprawny i nie może się odpowiednio zregenerować. To sprawia, że nasze libido automatycznie się obniża.

Zobacz też: CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O LIBIDO? POZNAJ KILKA WAŻNYCH I CIEKAWYCH FAKTÓW 

Duża ilość alkoholu

Oczywiście, lampka wina może rozluźniać i sprawiać, że czujemy większą swobodę i chęć na igraszki w łóżku, jeśli jednak alkoholu jest za dużo i pojawia się zbyt często, efekt jest przeciwny. Jeżeli przesadzimy z mocnymi trunkami, nasze libido z pewnością spadnie. W najlepszym wypadku alkohol zadziała jak środek uspokajający i sprawi, że jakość seksu będzie mało zadowalająca.

niskie libido.jpg

Udany seks to także walka z rutyną w sypialni

 

Problemy z nadwagą

Jeżeli borykasz się z problemami dotyczącymi wagi, może się to negatywnie odbijać na Twoim libido. Otyłości zazwyczaj towarzyszą choroby takie jak cukrzyca, czy podwyższony cholesterol, a te niestety mają znaczący wpływ na to, że nasza ochota na seks nie jest częsta.

Zobacz też: OTO POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE ZAKOCHACIE SIĘ W SOBIE JESZCZE BARDZIEJ 

Przyjmowanie leków

Niestety niektóre leki, między innymi antydepresanty, mają negatywny wpływ na naszą chęć na igraszki w sypialni. Dobrze jest skonsultować z lekarzem i rozważyć różne opcje, które mogą pomóc rozwiązać problem spadku libido ze względu na przyjmowane leki.

Niska samoocena

Bardzo często brak ochoty na seks wiąże się z brakiem akceptacji własnego ciała. Jednak pamiętajmy o tym, że jeśli jesteśmy z kimś w stałym związku, ta osoba akceptuje nas, co więcej, zazwyczaj uwielbia to, jak wyglądamy. Zawsze najbardziej surowymi sędziami własnego wyglądu jesteśmy my sami. Może czas spojrzeć na siebie nieco łaskawszym okiem i zacząć się cieszyć z udanego seksu?

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 25.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Na podniesienie http://sexshop112.pl/178-libido-u-kobiet polecam sklep Sexshop112.pl Osobiście zalecam Viamee, która znacznie poprawiłam moje libido i ochota na seks wróciła :)
Dodano: 2016-03-21 00:02:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×