Odczuwasz dyskomfort podczas stosunku? Oto 4 możliwe przyczyny

Od jakiegoś czasu unikasz zbliżeń z partnerem? Zobacz, co może być przyczyną bólu podczas stosunku!

kochankeeek.jpg

Ból podczas stosunku może pojawiać się z wielu powodów. Zanim odkryjesz jego prawdziwą przyczynę, powinnaś odbyć szczerą rozmowę z partnerem, w której wyjaśnisz mu, że seks nie jest dla Ciebie ostatnio czymś przyjemnym... Oto 4 główne przyczyny dyskomfortu podczas stosunku:

Nadmierny wysiłek

Na przyjemność odczuwaną w trakcie seksu ogromny wpływ ma Twój styl życia. Jeśli od jakiegoś czasu jesteś skrajnie przemęczona lub zawodowo zajmujesz się sportem, możliwe że Twój organizm jest przeciążony i dokucza Ci ból mięśni. Postaraj się zadbać o dobrą dietę oraz odpowiednią ilość snu.

Endometrioza i stany zapalne 

Rozprzestrzeniające się endometrium może wywoływać ogromny ból- nie tylko w trakcie stosunku, ale również podczas miesiączki. Jeśli oprócz bólu w "tych" sytuacjach regularnie odczuwasz ostry ból dolnej części brzucha, pora odwiedzić ginekologa. Nieleczona endometrioza może prowadzić nawet do bezpłodności... Jeśli w okolicach łechtaczki zauważyłaś wysypkę, może ona świadczyć o stanie zapalnym, który musisz jak najszybciej wyleczyć. 

Alergia

Rozpoznasz ją nie tylko po bólu, ale również pieczeniu w okolicach intymnych. Możliwe, że Twój organizm nie znosi zbyt dobrze nowego proszku do prania czy lateksu, z którego zrobione są używane przez Was prezerwatywy. Oprócz znalezienia przyczyny, powinnaś zaopatrzyć się również w profesjonalny płyn do higieny intymnej, który pomoże Ci uniknąć infekcji.

Chlamydioza

To zakażenie bakteryjne, które przez długie miesiące może przebiegać bezobjawowo. Po jakimś czasie wywołuje ostre swędzenie w okolicach intymnych, upławy i przekrwienie pochwy. Brzmi znajomo? Najwyższa pora zasięgnąć fachowej pomocy. Pamiętaj, że bez antybiotyków nie jesteś w stanie skutecznie pozbyć się bakterii.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 31.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×