Odzyskane dziewictwo

Rekonstrukcja błony dziewiczej. Oto zadanie hymenoplastyki. Dlaczego kobiety decydują się na ten zabieg?

hymenoplastyka

Odzyskane dziewictwo

Powody poddania się zabiegowi hymenoplastyki mogą być różne, od najbardziej błahych po zbawienne w skutkach. Najczęściej o rekonstrukcji błony dziewiczej mówi się przy okazji krajów islamskich i zabójstw honorowych. Ale również w naszym kręgu kulturowym zabieg ten cieszy się popularnością.

Kobiety chcą być dziewicami dla nowego partnera, bo boją się, że ich wcześniejsze doświadczenia seksualne mogą postawić je w złym świetle. Zdarzają się mężczyźni korzystający z usług prostytutek, którzy płacą za seks z dziewicą. Są pary, które w imię specyficznie pojętego romantyzmu chcą na nowo przeżyć swój pierwszy raz.

Istnieją jednak przypadki, gdy hymenoplastyka istotnie wpływa na psychiczne zdrowie kobiet. Tak dzieje się z ofiarami gwałtu, dla których było to pierwsze doświadczenie seksualne.

Dla tych kobiet, które urodziły się z niewykształconymi narządami płciowymi hymenoplastyka stanowi końcowy etap w ich chirurgicznym odtwarzaniu.


Przeczytaj również:

Pora roku najlepsza na seks

Łóżkowe zagrywki mężczyzn

Które lepsze w łóżku: grube czy chude?


Dodał(a): Małgosia Grygiel , Wtorek 26.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
aga777
Ja wiem tylko tyle, że jest taka możliwośc, trochę poczytałam o tym w necie, oakzuje sie, że nie jest to taki trudny i kosztowny zabieg. Moja znajoma nawet go przeprowadziła i sama mi poleciła http://www.uroda.medicover.pl/home/ginekologia-estetyczna/go wykonać.

Można się umówic na konsultacje, są za free i o wszystko wypytać. w sumie jestem ciekawa, co i jak robi się podczas tego zabiegu...
Dodano: 2014-06-17 07:20:19 Zgłoś nadużycie
aga777
Ja wiem tylko tyle, że jest taka możliwośc, trochę poczytałam o tym w necie, oakzuje sie, że nie jest to taki trudny i kosztowny zabieg. Moja znajoma nawet go przeprowadziła i sama mi poleciła tutaj go wykonać: http://www.uroda.medicover.pl/home/ginekologia-estetyczna/.

Można się umówic na konsultacje, są za free i o wszystko wypytać. w sumie jestem ciekawa, co i jak robi się podczas tego zabiegu...
Dodano: 2014-06-17 07:18:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×