Pigułka na miarę

Na rynku jest ponad 30 pigułek i wciąż pojawiają się nowe. Teraz oprócz działania antykoncepcyjnego mają one dodatkowe właściwości. Dzięki temu łatwiej dopasować preparat do indywidualnego profilu hormonalnego i potrzeb.

Pigułka na miarę

Najlepszym doradcą w sprawie doboru pigułki jest ginekolog. Tylko on może ocenić twój profil hormonalny. Czasem robi to na podstawie wywiadu, innym razem potrzebne są badania krwi. Dopiero potem można zastanowić się, który z preparatów ma odpowiednią dla ciebie dawkę hormonów. Jednak żeby dobrze dopasować pigułkę, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ilość, lecz także rodzaj hormonu. Istnieją tabletki z jednym hormonem (progesteronem), ale zdecydowana większość jest dwuskładnikowa. Zawierają odpowiedniki estrogenu i progesteronu. Od tego, jaki odpowiednik progesteronu zastosowany został w pigułce, zależą jej dodatkowe właściwości. Zanim więc razem z lekarzem wybierzesz jeden z preparatów, przeanalizuj swoje potrzeby i sprawdź, jakie ważne dla ciebie działanie (oprócz antykoncepcyjnego) może mieć tabletka.Masz obrzęki


Jeśli należysz do grupy kobiet, których organizm zatrzymuje wodę, warto, żebyś zastanowiła się nad przyjmowaniem tabletek z progestagenem, czyli syntetycznym progesteronem, o nazwie drospirenon. Ma on działanie lekko moczopędne. Zapobiega więc powstawaniu obrzęków oraz tyciu, które związane jest z gromadzeniem się wody w organizmie.

Tekst: Iwona Kołakowska
Dodał(a): Redakcja , Środa 09.02.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
sasha
Ja stosuję Midiane, jestem bardzo zadowolona, nie mam żadnych problemów
Dodano: 2011-09-23 14:34:54 Zgłoś nadużycie
kornelka
Teraz coraz rzadziej się zdarza aby pigułki nowej generacji zatrzymywały wodę w organizmie. Ja już ponad 1.5 roku biorę sylvie 20 i nie miałam żadnych problemów. Dla mnie pigułki , to najlepsza forma antykoncepcji.
Dodano: 2011-08-04 13:18:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×