Plaga nimfomanek

Jak się okazuje seksoholizm w Polsce coraz bardziej rośnie. Nie jest to tylko zjawisko dotyczące mężczyzn. Kobiety uzależnione od seksu stanowią ponad 20% uzależnionych.

seksoholizm

Seksoholiczki nie chcą tylko "zaliczyć" jak największej liczby facetów. One zwyczajnie chcą być kochane. Potrzebują przytulenia, akceptacji. Często postronne osoby mogą myśleć, że kobiety uzależnione od seksu nie myślą racjonalnie, są śmieszne, kompromitują siebie i innych. Nie zawsze tak jest. Bywają momenty w ich życiu, że chcą funkcjonować zupełnie normalnie, traktując seks i miłość jako zupełnie inne doznania. Niestety nie zawsze im się to udaje.

Faktem jest, że seksoholizm jest uzależnieniem podobnym do tego narkotykowego czy alkoholowego. Często bywa tak, że kobiety nie potrafią odróżnić w danym momencie miłości od seksu. Takie "erotyczne przygody" są dla nich "chlebem powszednim". Nie traktują jednak siebie jako panienki "lekkich obyczajów". Chcą po prostu w pewien sposób podnieść swoją samoocenę, dowartościować siebie.

Niestety przeszłość kobiet uzależnionych od seksu bywa różna. Mogą to być kobiety z rodzin patologicznych, osoby o niskim poczuciu własnej wartości lub takie, które były często poniżane przez mężczyzn i chcą w pewien sposób odreagować te "koszmary przeszłości". Niewątpliwie jednak, wystarczy sięgnąć głębiej, poznać drugą osobę, zajrzeć w jej wnętrze. Może więc tutaj tkwi usprawiedliwienie całej sytuacji?

Tekst: Iza Hofman

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Seksualna metoda Mahometa

Seks bez orgazmuDodał(a): Iza Hofman , Piątek 30.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bahamiller
to akurat jest prawda
Dodano: 2012-04-02 20:10:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×