Poznaj historię wibratora!

Ciężko nam się przyznać do używania wibratora, ponieważ nadal jest to wstydliwy temat. Zachęcamy Was do poznania historii tego urządzenia, które od wielu wieków daje kobietom dużo przyjemności.

Poznaj historię wibratora!

Poznaj historię wibratora!

Prehistoria wibratora

Historia wibratora sięga aż czasów prehistorycznych! Zaskoczone? W okolicach miejscowości Ulm w Niemczech został odkryty ok. 20 cm., kamienny fallus, jednak nie wiemy do czego był wykorzystywany. Możliwe, że był używany w obrzędach religijnych, bo jako erotyczna zabawka wymagał zbyt dużego nakładu pracy.

Grecki fallus

Sztuczne fallusy były również rozpowszechnione w starożytnej Grecji. Szewc który przybył do Grecji z dzisiejszego wybrzeża Turcji wyrabiał je ze skóry. Akcesoria te były wykorzystywane przez prostytutki, które na swoją potrzebę tworzyły dilda z drewna, a następnie oblekały je skórą. Z komedii Horendasa możemy dowiedzieć się gdzie można było kupić dobre fallusy.

Poznaj historię wibratora!

Poznaj historię wibratora!


Dilda w Chinach

Na dworach chińskich, dilda wyglądały jak dzieła sztuki - były wykonywane z kosztownych materiałów, takich jak kość słoniowa czy brąz. Dworskie prostytutki, a ładniej mówiąc - dworskie pokojówki - zaspakajały potrzeby cesarskich partnerek, gdy cesarz nie miał ochoty na igraszki lub nie był w pobliżu.

Kleopatra i jej tykwa

Egipcjanki stosowały bardziej kunsztowne fallusy, które były misternie ozdobione. Kleopatra nie była inna i również je stosowała, a nawet bardziej ekstremalne, czyli takie, w których do tykw wkładano pszczoły, następnie wstrząsano, a pojemnik z rozwścieczonymi pszczołami zaczynał wibrować.

Poznaj historię wibratora!

Poznaj historię wibratora!


Leczniczy manipulator

Na bardziej zaawansowane urządzenie i przypominające wibrator musiałyśmy czekać do XIX w., gdzie był stosowany w medycynie jako przyrząd do leczenia histerii wśród kobiet. Dana przypadłość objawiała się irytacją, nerwowością, bólem głowy czy nadwrażliwością. Tę dolegliwość lekarze leczyli za pomocą wibratora doprowadzając pacjentkę do orgazmu, który przynosił im odprężenie.

Pod koniec XIX w. zaczęły pojawiać się "manipulatory", bo tak to nazywano w poradnikach i katalogach gospodyń. Przypominał on skomplikowaną maszynę zasilaną prądem. Został on rozpowszechniony by odciążyć lekarzy, którzy mieli dość wysłuchiwania okrzyków zaspokojonych kobiet. Ciekawostką jest to, że dane urządzenie powstało wcześniej od elektrycznych odkurzaczy czy żelazek.

Historia wibratora została ciekawie przedstawiona w filmie "Histeria. Romantyczna historia wibratora", który miał premierę w marcu 2012 roku. W tamtym okresie cały świat ogarnęła histeria na temat "Histerii".

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Ania Twarowska , Piątek 06.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Hilary
W takim wypadku polecam sklep sexshop 112.pl
Dodano: 2014-11-18 19:16:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×