Rozpal jego zmysły

To żadne odkrycie – większość mężczyzn to wzrokowcy. Wzrok jest dla nich najważniejszym zmysłem, przez który odbierają świat. Nic dziwnego więc, że kobiety spędzają tyle czasu przed lustrem i tak się starają, by im się podobać.

Rozpal jego zmysły

Oczywiście, każdy mężczyzna jest inny i ma swoje własne preferencje, ale generalnie rzecz biorąc mężczyźni zwracają uwagę na:

  • biust – może być mały i sterczący lub ciężki i spory. Nie musi być koniecznie ani tak wielki ani tak idealnie okrągły jak w męskich czasopismach;
  • talię – wcięcie w talii to jeden z najsilniejszych wabików dla mężczyzn. Jest symbolem płodności;
  • pupę – znów rozmiar jest drugorzędny – jedni wolą małe pupy, inne duże. Dla większości ważna jest proporcjonalność,
  • nogi – zgrabne nogi są utożsamiane ze sprawnością ich właścicielki.

Podkreślenie ubiorem tych partii ciała rozbudza męską wyobraźnię. Nie chodzi koniecznie o ich odkrywanie, ale właśnie podkreślenie. Wiele kobiet wie co na siebie włożyć, by zaznaczyć swoje walory. Dekolty, paski podkreślające talię, spódnice ołówkowe, wysokie obcasy – chyba każda z nas ma je w szafie. Dodam jeszcze, że nie raz kobiety ubrane od stóp do głów są ocenianie przez mężczyzn jako bardziej seksowne niż te roznegliżowane. Faceci lubią zdobywać, lubią wyzwania. Warto więc zostawić coś dla ich wyobraźni.

Podobnie jest w sypiali. Kobieta nie musi być w pełni rozebrana by podniecać. Odrobina tajemnicy potrafi silnie rozpalać męskie zmysły. Wybór bielizny jest olbrzymi, a ciuchy są często zaprojektowane pod męskie gusta:
  • podwiązki, pończochy i pasy do nich – podkreślają nie tylko nogi, ale także wzgórek łonowy;
  • koszulki, staniki – eksponują biust i dekolt;
  • gorsety – przede wszystkim podkreślają wcięcie w talii, ale także biust i pupę.

Ponieważ najbardziej na mężczyzn działają zdecydowane, kontrastowe kolory, w sklepach dominuje bielizna w kolorze czerwonym. Natomiast faktura materiału, krój i stopień odkrycia i negliżu jest już tylko kwestią indywidualnych upodobań.

Inne ubrania znajdujące zastosowanie w sypialni, choć zdecydowanie rzadziej spotykane w szafach, to przede wszystkim przebrania. Stroje policjantek, pielęgniarek, pokojówek czy szkolne mundurki, najczęściej wybierane są jako element gry wstępnej. Przebrania w sypialni wprowadzają pewną pikanterię i urozmaicenie w łóżku. Dla niektórych korzystanie z przebrań ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę – pozwala poczuć się kimś innym i spojrzeć inaczej na swojego partnera – niemalże jak na inną osobę. W efekcie zaspokojona zostaje ciekawość i zmniejsza się ochota na zdradę.

Jedna rzecz to efekt i zabawa w łóżku, natomiast już samo wspólne odwiedzanie sklepów erotycznych lub z bielizną może niesamowicie rozpalać zmysły. Wspólne wybieranie bielizny, przebrań czy gadżetów może stanowić początek rozmowy o swoich potrzebach i fantazjach erotycznych. O tym co się podoba w łóżku, co byłoby warto zmienić, co dodać. Dzięki temu partnerzy mogą poznać swoje wzajemne oczekiwania i marzenia. W efekcie więc mogą je spełniać i dzięki temu czerpać jeszcze większą satysfakcję z seksu.

Jako seksuolog dość często spotykam się z obawą, że jeśli zacznie się spełniać swoje fantazje, będzie miało się ochotę na dalsze przesuwanie granic. Wbrew zarzutom – fantazjowanie, korzystanie z gadżetów czy przebieranek nie prowadzi do perwersji i nie są potrzebne coraz silniejsze bodźce, by osiągnąć podniecenie czy orgazm. Natomiast robienie w łóżku tego, na co ma się ochotę, sprawia, że seks jest ciekawy i bardziej satysfakcjonujący. To też zaostrza apetyt na następny raz.

Podsumowując – mniej istotne jest co kobieta ma na sobie. Ważniejsze, by czuła się w tym dobrze. Nic tak nie rozpala męskich zmysłów jak pewna siebie kochanka. Natomiast nawet najpiękniejsza kobieta, ubrana we wspaniałą bieliznę może zniechęcać do siebie, jeśli czuje się źle w swojej skórze lub jest zawstydzona daną sytuacją. Dlatego też nie warto do niczego się zmuszać. Przymus w łóżku zabija przyjemność, spontaniczność i dobrą zabawę.

Marta Kołacka – psycholog, seksuolog
Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Mężczyźni wola się przytulać!

Kosmiczny seks


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 09.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
BabomSieNalezy na facebooku
kobiety też są wzrokowcami! każda laska zwraca uwagę na wygląd faceta i ocenia go na tej podstawie już po pierwszej sekundzie!
Dodano: 2013-02-22 23:12:07 Zgłoś nadużycie
Abrakadabra
Już działa! Jedyne takie, niepowtarzalne miejsce, gdzie żaden temat nie stanowi tabu! Gdzie możesz poznać nowego faceta albo dziewczynę! A może po prostu chciałabyś zarobić 2000 zł w jeden wieczór i to nawet nie wychodząc z domu! To wszystko i jeszcze więcej odnajdziesz na:

http://sexycity.pl/polecam/82
Dodano: 2011-12-16 22:13:56 Zgłoś nadużycie
midnightpearl
mmm
Dodano: 2011-12-09 00:39:05 Zgłoś nadużycie
beatka23
Sexi bielizna i sexi ruchy to jest to co działa na mężczyzn
Dodano: 2011-09-11 19:43:52 Zgłoś nadużycie
paula2509
mrrr
Dodano: 2011-09-09 18:17:00 Zgłoś nadużycie
pilusx3
dokładnie, pończochy to jest to :)
Dodano: 2011-09-09 17:47:36 Zgłoś nadużycie
hayabusa86
U nas w stu procentach sprawdzają się pończoszki, to wystarczy:)
Dodano: 2011-09-09 11:36:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×