Jaką metodę antykoncepcji wybrać?

Jeśli współżyje się już ze swoim partnerem to trzeba wybrać sposób antykoncepcji, który będzie dobry także w nieco dłuższej perspektywie. Zazwyczaj na pierwszy ogień idą popularne prezerwatywy.

Owszem mają one swoje niepodważalne zalety. Nie da się ukryć, że jest to też jeden z najlepiej dostępnych i najpowszechniejszych sposobów antykoncepcji. Ponadto można kupić prezerwatywy z wypustkami lub inne rodzaje prezerwatyw. Dostępne są oczywiście też zwykłe. Jako bardzo popularna metoda antykoncepcyjna stosowane są też plastry, które kobieta przykleja sobie najczęściej na ramieniu i trzeba je regularnie zmieniać, aby osiągnąć efekt. Podobnie jest z przyjmowaniem regularnie pigułek antykoncepcyjnych, które poprzez wpływ na hormony zapobiegają zajściu w ciążę. Antykoncepcja plastry zdobywają coraz większa popularność, bo łatwiej je stosować niż pigułki, które trzeba łykać o określonej godzinie. Te zalety są bardzo istotne, ponieważ łatwo zapomnieć przyjąć pigułkę, co niweczy nawet kilka dni regularnego stosowania. Wtedy proces trzeba zaczynać od początku.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Prezerwatywy Unimil z wypustkami

    Gdy rozpoczynamy życie seksualne to zazwyczaj wiemy, że powinniśmy się odpowiednio zabezpieczyć jeżeli nie chcemy zostać rodzicami w młodym wieku. Najczęściej używamy prezerwatywy… czytaj więcej